Odpowie przed sądem za zabójstwo

  0

  Mieszkaniec Świdnicy odpowie przed sądem za zabójstwo 74-letniej kobiety.

  Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu  55-letniemu Jerzemu O., zarzucając mu, że w dniu 02.12.2009r. po uprzednim dotkliwym pobiciu 74-letniej Pauliny P., z którą wspólnie zamieszkiwał przy ul. Pułaskiego i spowodowaniu u niej licznych obrażeń głowy, pozbawił ją życia poprzez uduszenie, przy użyciu w tym celu metalowego pogrzebacza.

  W wyniku śledztwa ustalono, że w dniu 02.12.2009r. wczesnym popołudniem pomiędzy oskarżonym a pokrzywdzoną doszło do kłótni, w trakcie której Jerzy O. uderzył Paulinę P. pięścią w głowę, na skutek czego ona upadła. Następnie po zadaniu jej jeszcze dodatkowych ciosów w głowę, przy użyciu metalowego pogrzebacza leżącego przy piecu uciskał na szyję pokrzywdzonej, powodując jej uduszenie. W wyniku sekcji zwłok ujawniono nadto u pokrzywdzonej liczne, rozległe wybroczyny krwawe i podbiegnięcia krwawe na szyi i głowie.

  Oskarżony mimo, że początkowo przyznał się do zabójstwa Pauliny P., ostatecznie stwierdził w śledztwie, że nie ma z tą zbrodnią nic wspólnego.

  Sprawa podlega rozpoznaniu przez Sąd Okręgowy w Świdnicy. Za zabójstwo Jerzemu O. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

  TAGI: PROKURATURA SĄDŚWIDNICAZABÓJSTWO

  Poprzedni artykułSkwer imienia Lecha Kaczyńskiego już jest!
  Następny artykułDom potrzebny od zaraz!