Marsz pamięci z tulipanami i zniczami

  0

  Młodzi świdniczanie wraz z rodzicami organizują w sobotę „marsz pamięci” na znak solidarności z rodzinami ofiar tragedii pod Smoleńskiem.

  – Na znak żałoby chcemy oddać hołd wszystkim ofiarom oraz wyrazić solidarność z rodzinami, których bliscy odeszli. Marsz to nie obowiązek ale nasza wspólna mobilizacja. Chcą w nim uczestniczyć dzieci, młodzież z rodzicami, kluby sportowe. Miejsce znajdzie się dla każdego, tak więc zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do uczestnictwa – mówi Anna Sądel reprezentująca rodziców Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

  To rodzice i uczniowie tej placówki wpadli na pomysł zorganizowania marszu. Dziś rozmawiali o tym z przedstawicielami samorządów uczniowskich i dyrektorami innych świdnickich szkół.

  – Imieniem tragicznie zmarłej Marii Kaczyńskiej dwa lata temu nazwany został tulipan. Chcemy więc, by uczestnicy marszu wyruszyli z tulipanami – żywymi kwiatami, wyciętymi z papieru, namalowanymi, ale też ze zniczami. Zapraszamy wszystkich na plac Grunwaldzki. Ten smutek chcemy przeżywać razem – dodaje Anna Sądel.

  Marsz wyruszy w sobotę, 17 kwietnia o godz. 20.00 spod pomnika na pl. Grunwaldzkim. Uczestnicy marszu pamięci przejdą z pl. Grunwaldzkiego ul. Żeromskiego, Kotlarską, Rynkiem, Długą i dotrą do pl. Jana Pawła II.

  Na pl. Jana Pawła II przewidziano uroczysty apel, podczas którego odczytana zostanie lista osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu.

  Poprzedni artykułMarsz Żywych
  Następny artykułProkurator warunkowo umorzył postępowanie