Jajeczko Klubu Kresowiaków

  0

  W poniedziałek 19 kwietnia o godzinie 16 w sali obok holu teatru miejskiego w Rynku jak co roku spotkali się na tradycyjnym “wielkanocnym jajeczku” byli mieszkańcy utraconych ziem wschodnich II Rzeczpospolitej skupieni w istniejącym w Świdnicy Stowarzyszeniu Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich – Klubie Kresowiaków. Na świątecznie przystrojonych stolikach na członków i przyjaciół Klubu czekały wielkanocne przysmaki domowe: słodycze, wędliny, jajka, sałatki i napoje.

  Gościem honorowym świdniczan “zza Buga” był ksiądz prałat Jan Bagiński – proboszcz parafii katedralnej i długoletni duszpasterz środowisk kresowych, który błogosławił zebranym życząc im wielu łask Bożych i pomyślności oraz odmówił ze wszystkimi “Ojcze Nasz”. Zaproszenie przyjął również radny Rady Miejskiej w Świdnicy Janusz Szalkiewicz, nie zabrakło oczywiście przedstawiciela zaprzyjaźnionych organizacji kresowych z Wrocławia, które reprezentował Pan Lesław Śliz.

  W trakcie spotkania miała miejsce miła uroczystość. Prezes Klubu Kresowiaków – Witold Karst wręczył Pani Marii Zarembie dyplom z tytułem honorowego członka Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Ziem Wschodnich oraz srebrną odznakę Stowarzyszenia.

  Jak zawsze na spotkaniach u kresowiaków było serdecznie i rodzinnie.

  [photospace]

  Poprzedni artykułKibicuj świdnickiej załodze!
  Następny artykuł15 głosów na TAK