Kibicuj świdnickiej załodze!

  0

  Już za kilka dni, na Dolny Śląsk zawita kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) –  KRAUSE 38. Raj Elmot oraz eliminacja Rajdowego Pucharu Polski (RPP) – 4 Rajd Świdnicki.

  Na dwa dni, 24 i 25 kwietnia, drogi między Świdnicą, a Bielawą staną się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w Polsce, którzy zawitają do Świdnicy by walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej.

  Wśród zawodników nie może oczywiście zabraknąć załogi MotoŚwidnica, którą tworzą Tomasz Hupało i Rafał Fiołek. Po znakomitym występie w Rajdzie Mazowieckim, w którym stanęli na podium oczekiwania kibiców z pewnością będą duże.

  – Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań i powalczyć o najwyższe lokaty – mówi pilot zespołu, Rafał Fiołek – mimo że trasa wokół jeziora jest bardzo wymagająca, bo w kilku miejscach wije się półkami skalnymi ponad taflą jeziora i wymaga wiele sprawności żeby w dużym pędzie dobrze wejść w zakręt.

  Tegoroczny Rajd Świdnicki składał się będzie z 8 odcinków specjalnych, które zostały zaplanowane w 3 miejscach na terenie Gór Sowich. Pierwszy z odcinków będzie rozegrany na okrężnej trasie wokół jeziora Bystrzyckiego. Pozostałe dwa będą wymagały od uczestników pokonania krętych i wąskich dróg sowiogórskich przełęczy: Walimskiej, pomiędzy Rościszowem i Walimiem, oraz Jugowskiej między Kamionkami i Jugowem. Trasy rajdu będą wiodły atrakcyjnymi widokowo drogami powiatu świdnickiego.

  – Naszym atutem na pewno będzie znajomość tras, na których od końca marca możemy regularnie ćwiczyć, lecz przede wszystkim kibice. – dodaje Tomasz Hupało – Ponieważ startujemy na swoim terenie doping własnej publiczności będzie dodatkowo nas mobilizował. Znam doskonale ten doping, bo wielokrotnie stojąc przy trasie rajdu, przyglądałem się wyścigom w minionych latach. Ilość osób obserwujących zmagania kierowców jest naprawdę imponująca!

  Rajd Świdnicki od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców regionu, którzy corocznie tłumnie zajmują miejsca w sektorach przeznaczonych dla kibiców przy trasach rajdu. Liczymy, że 4. Rajd Świdnicki na długo zostanie w pamięci kibiców z okolic Świnicy, których zespół, MotoŚwidnica, uzyska wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej Rajdu i utrzyma wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportów motorowych na trasy 4. Rajdu Świdnickiego, aby swoim dopingiem pomagali MotoŚwidnica Rally Team w osiąganiu jak najlepszych wyników.

  Poprzedni artykułKRAUSE 38. Rajd Elmot na start
  Następny artykułJajeczko Klubu Kresowiaków