Wielkie malowanie, wielkich pisanek

  0

  Dziesięć metrowych, kolorowych pisanek można podziwiać w Leroy Merlin w Świdnicy, to efekt pracy samorządowców, przedstawicieli mediów, sportowców i organizacji pożytku publicznego z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego. Wszystko po to, by uświadomić lokalnym podatnikom jak wiele znaczy ich 1%.

  Niedzielnego malowania, w ramach kampanii społeczno – informacyjnej PODATEK ZA PISANKI doglądał sam Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Za pędzle chwycili samorządowcy: wiceprezydent Świdnicy Waldemar Skórski w towarzystwie córeczki Mai, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdnicy: starosta Zygmunt Worsa, rzecznik prasowy – Monika Żmijewska oraz Joanna Wika – Szymul, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Głuszycy – burmistrz Wojciech Durak oraz Mariusz Kowalski, a także Alina Piątkowska oraz Bogusława Czuprym-Weiss z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.   W uświadamianie podatników czynnie włączyły się lokalne media: Anita Odachowska-Mazurek, redaktor naczelna Wiadomości Świdnickich, Tomasz Pietrzyk, reprezentujący portal Świdnica.24, Karolina Osińska, redaktor prowadząca Dzisiaj Świdnica, Magdalena Sośnicka – Dzwonek z Nowych Wiadomości Wałbrzyskich, Dariusz Stachurski wraz z synem Kacprem, którzy wspólnie reprezentowali Tygodnik Wałbrzyski oraz Kamila Bielińska i Daniel Połeć z Tygodnika Dzierżoniowskiego.   W ramach PODATKU ZA PISANKI, jajka malowała także asp. Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy oraz Sylwia Paniorek i st. kpt.Paweł Kaliński z PSP w Wałbrzychu. Pojawili się również piłkarze Polonii/Sparty Świdnica.

  Cała akcja nie mogła by się obyć bez samych zainteresowanych, czyli organizacji pożytku publicznego, na które można przeznaczyć 1% swojego podatku. Jako przedstawiciele ze swoich powiatów malowali: świdnicka Fundacja SERCE Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, Fundacja Św. Jadwigi z Jaroszowa, PCK w Świdnicy, reprezentanci powiatu wałbrzyskiego: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży “Salvator” i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Fundacja ROPUH, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Dzierżoniowa, a także Stowarzyszenie “Lepsze jutro” z Pieszyc.

  Od niedzieli  21 marca, na pisanki mogą głosować klienci Leroy Merlin w Świdnicy. Najpopularniejsza  przyniesie organizacji pożytku publicznego, która ją malowała, bon do wykorzystania w hipermarkecie. Atrakcyjne nagrody czekają także na głosujących.  -Każda z uczestniczących drużyn liczy na wygraną i zapewne jest ona potrzebna wszystkim. A kto będzie miał szczęście, zobaczymy – uśmiecha się Adriana Michalak, wiceprezes Fundacji SERCE -ECPD, jedna z malujących. Tuż po zakończeniu głosowania pisanki zostaną odwiezione do urzędów i staną się swoistym drogowskazem dla podatników, przypominającym o istotnej kwestii przekazywania 1%. – Trzeba mieć świadomość, że nawet najdrobniejsza suma pomnożona przez tysiące świdniczan da gigantyczną pomoc .Gratuluję pomysłodawcy i mam nadzieję , że takich akcji będzie więcej – dodaje Adriana Michalak.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZazdrość mogła doprowadzić do tragedii
  Następny artykułSpotkanie samorządowców z całej Polski