Spotkanie samorządowców z całej Polski

  0

  W dniach 19-22 maja 2010 r. w Świdnicy odbędzie się pierwszy ogólnopolski Kongres Regionów zorganizowany przez wydawnictwo Axel Springer Polska wraz z Miastem Świdnica. Koncentrować się będzie wokół trzech kluczowych zagadnień: samorząd, inwestycje, rozwój. Spodziewany jest udział co najmniej 1 500 uczestników.

  Adresatami Kongresu są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy prowadzący działalność w obszarze samorządu oraz inwestorzy. Do uczestnictwa w Kongresie zaproszono także wysokich przedstawicieli administracji publicznej, Unii Europejskiej oraz reprezentantów polskich i zagranicznych samorządów.

  W trakcie kongresu odbędzie się ponad osiemdziesiąt paneli dyskusyjnych i warsztatów oraz cztery sesje plenarne. Celem dyskusji panelowych jest przedstawienie praktycznych rozwiązań, z których będą mogli skorzystać przedstawiciele JST. To także przyczynek do rozmów samorządowców z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi oraz przedstawicielami ministerstw i agend rządowych.

  Do udziału w Kongresie zaproszenie przyjęli m.in. Michał Boni, doradca Prezesa Rady Ministrów, Danuta Jazłowiecka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, senator Stanisław Jurcewicz, Krzysztof Grabczuk, Marszałek województwa lubelskiego ,Marek Łapiński, Marszałek województwa dolnośląskiego, Elżbieta Hibner, Członek Zarządu województwa łódzkiego, prof. Jerzy Regulski, prof. Michał Kulesza, prof. Roman Galar, prof. Jan Waszkiewicz.

  Do udziału w Kongresie w charakterze gościa specjalnego zaproszono również Mercedes Bresso, przewodniczącą Komitetu Regionów.

  W Świdnicy ogłoszone zostaną również cztery rankingi samorządowe:

  1. N15 – Ranking Prezydentów Miast według Newsweeka
   Nagrodzimy 15 najlepszych, najsprawniej rządzących swoim miastem menedżerów. Ludzi, którzy poświęcają się pracy dla lokalnych społeczności. W wyborze będziemy brali pod uwagę wielkość miasta, tradycję gospodarowania, położenie oraz historię.
  2. Ranking Gmin i Powiatów 2009 według Związku Powiatów Polskich
   Jedyny w Polsce Ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.
  3. Ranking Najatrakcyjniejszych Miast dla Biznesu według Forbesa
   1. miasta powyższej 300 tys. mieszkańców,
   2. miasta od 100 tys. do 300 tys. mieszkańców,
   3. miasta do 100 tys. mieszkańców,
   4. miasta poniżej 50 tys. mieszkańców.
  4. Ranking Energii Odnawialnej przygotowany przez Związek powiatów Polskich

  Patronami przedsięwzięcia są: Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

  Patronat honorowy – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

  Partnerami są: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Związek Polskiego Leasing, SAP, Ministerstwo Gospodarki, Miasto Wrocław.

  Patroni medialni to ONET.pl, Radio Wrocław, The Warsaw Voice, Polska-Gazeta Wrocławska, Regioportal.pl, Katalogisamorzadowe.pl

  Począwszy od grudnia 2009 r. projekt otrzymał silne wsparcie medialne w postaci akcji B2B, kampanii reklamowych insertów oraz cyklu publikacji i dodatków specjalnych w tytułach prasowych i na portalach internetowych Axel Springer Polska – Newsweek Polska, Forbes, Fakt, Przegląd Sportowy, Auto Świat oraz Komputer Świat.

  Organizatorzy spodziewają się ok. 1000-1500 uczestników Kongresu.

  Oficjalna strona Kongresu Regionów: www.kongresregionow.pl

  Poprzedni artykułWielkie malowanie, wielkich pisanek
  Następny artykułPrzegrana Polonii Sparty Świdnica