Czekają na twoje fotografie

  0

  Wydział Kultury miasta Maldegem (Belgia) zaprasza fotografów – amatorów z terenu gminy Świdnica do udziału w corocznym tygodniu sztuki amatorskiej pod nazwą Week van de amatuerkunsten-WAK.

  Komitet ds. Partnerstwa gminy Malegem dniach 23.04-2.05.2010 r. zorganizuje wystawę zdjęć fotografów – amatorów z gmin partnerskich ( bez limitu wiekowego), aby w ten sposób zobrazować piękno gminy i codzienne życie jej mieszkańców. Jesteśmy zainteresowani fotografią artystyczną i informacyjną, przedstawiającą krajobraz gminy, portrety mieszkańców i ich udział w gminnych uroczystościach, itp… – mówi Jan Willems Przewodniczący Komitet ds. partnerskich miasta Maldegem.

  Materiał zdjęciowy może być analogowy lub elektroniczny, w kolorze lub czarno-biały, w różnych formatach, ponieważ wystawa fotografii odbędzie poprzez projekcje zdjęć w systemie cyfrowym jak i w formie tradycyjnej. Fotografie mogą być dostarczone na DVD, konicznie z dołączonym tytułem i imieniem autora. Wydrukowane zdjęcia są również mile widziane – ponieważ naszym celem jest zorganizowanie wystawy w oparciu o materiał elektroniczny jak i tradycyjny obraz na papierze – podkreśla Rita Verleye koordynator projektu z ramienia magistratu w Maldegem.

  Pragniemy aby wystawa stała się wartościowym afiszem partnerstwa gminnego i aby dała możliwość zaistnienia miłośnikom fotografii na międzynarodowej arenie. Również współpraca młodzieżowa może stać się wzbogacającym elementem poprzez rozszerzenie spektrum wiekowego.

  Termin nadsyłania zdjęć tylko na nośnikach CD/DVD lub w formie gotowych fotografii wraz z dołączonym opisem, nazwą autora oraz zgodą na publikację upływa 31 marca 2010 r. Prace można składać osobiście lub przesłać na adres Urzędu Gminy, ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica z dopiskiem WAK-Maldegem. Szczegółowe informacje można otrzymać w biurze rzecznika prasowego pod nr tel. 74-852-12-26 wew. 213, mail: [email protected]

  Swój udział w projekcie zgłosiły już miasta Lampertheim ( Niemcy), Wierden ( Holanda) oraz Ermont (Francja).

  Poprzedni artykułZ wizytą w Policach nad Metują
  Następny artykułWygrali gospodarze