Burzą ZEM będzie Galeria Świdnicka

  0

  Wczoraj rozpoczęło się wielkie burzenie budynków przy ulicy Westerplatte. Właśnie tu ma stanąć Galeria Świdnicka. Powstanie ona na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej.

  Na koniec 2011 roku przewidziany jest koniec prac przy budowie Galerii Świdnickiej. Budowana przez firmę Rank Progress SA galeria będzie pierwszym tak dużym obiektem tego typu w mieście. Dla świdniczan najcenniejsze będzie kino, które inwestor im obiecał i zamierza dotrzymać słowa.

  Według przygotowywanego projektu, galeria będzie liczyła ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej z czego na 13,5 tysiącach zostanie ulokowanych ponad 50 sklepów. Dla klientów przewidziano parking na 400 miejsc. W Galerii Świdnickiej znajdzie się pierwsze w Świdnicy wielosalowe kino, w tym wielofunkcyjna sala dla kilkuset widzów oraz obszerny hall z wydzieloną częścią gastronomiczną. Świdniczanie nie będą już musieli jeździć do Wrocławia by obejrzeć filmy w najlepszej jakości. Na tym samym poziomie zaplanowano Centrum Fitness i SPA.

  Architektura Galerii nawiązywać będzie z jednej strony do historii byłej dzielnicy fabrycznej, a z drugiej do tradycyjnej zabudowy miast dolnośląskich wykorzystujących na elewacjach cegłę i klinkier. Taka wizja architektoniczna wpisuje się zarówno w historię Świdnicy jak i plany rozwoju miasta. Wnętrza galerii są zaprzeczeniem surowych z założenia ścian zewnętrznych. Dominujący biały kolor i miękkie linie są wyznacznikiem nowoczesnego stylowego oblicza Świdnicy.

  ZOBACZ ZDJĘCIA

  [photospace]

  Poprzedni artykułW Żarowie powstanie muzeum?
  Następny artykułU nich już Wielkanoc