Spalił się dom w Borowie

  0

  W poniedziałek, 11 stycznia br. o godz 6.50 jednostka OSP Dobromierz została wezwana do pożaru. Paliło się poddasze prywatnego budynku mieszkalnego w Borowie. Ogień zaczął się przedostawać na sąsiedni dach. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapalenie się sadzy w kominie.

  Jako pierwsza na miejsce pożaru przybyła jednostka Państwowej Straży Pożarnej JGR Świebodzice, następnie dojechały jednostki straży pożarnej z 4 OSP (Dobromierz, Strzegom i Kostrza). Ogółem w gaszeniu pożaru wzięło 24 strażaków. Ogień został szybko ugaszony. Zniszczeniu uległ dach i pomieszczenia bezpośrednio pod nim. Wodą została zalana część parterowa budynku.

  Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu w celu udzielenia bezpośredniej pomocy pogorzelcom. Akcja gaszenie zakończyła się około godziny 10.30.

  Gmina zapewniła pogorzelcom pomieszczenie w świetlicy i niezbędne przedmioty do spania. Część mienia wywieziono, dach zabezpieczono folią, a inne potrzeby będą na bieżąco realizowane w porozumieniu z poszkodowanymi.

  [photospace]

  Poprzedni artykułTragedia! Spłonął autobus PKS Świdnica
  Następny artykułChińskie kino pod Kopułą