Tragedia! Spłonął autobus PKS Świdnica

  0

  Tragiczny wypadek we Wrocławiu z  udziałem świdnickiego autobusu PKS. Dwie osoby nie żyją po tym jak cysterna zderzyła się czołowo z autobusem PKS Świdnica.

  Jak podaje serwis TVN24.pl do wypadku doszło w nocy we Wrocławiu niedaleko centrum handlowego Auchan. Jadąca w kierunku Bielan Wrocławskich cysterna nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z autobusem. W wyniku zderzenia oba pojazdy zaczęły się palić, dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych. Wszystkie osoby zostały przewiezione do wrocławskich szpitali ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – W większości są to na szczęście powierzchowne obrażenia wynikające z charakteru samego wypadku. Drobne rany tłuczone głowy, tułowia, klatki piersiowej, podejrzenie złamania – wyjaśnił chirurg Krzysztof Szewczyk.

  Ofiary wypadku to prawdopodobnie kierowca świdnickiego autobusu i jego pasażer. Ruch w miejscu wypadku zablokowany był przez 6 godzin.

  Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek przesłał na ręce prezesa PKS Świdnica specjalny list w którym solidaryzuje się z poszkodowanymi w wypadku we Wrocławiu. – Jestem poruszony wiadomością o wypadku autobusu świdnickiego PKS, który miał miejsce dziś w nocy. Pragnę wyrazić smutek z powodu tragicznych skutków tego zdarzenia. Składam wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym, ich rodzinom i znajomym, a w szczególności bliskim i współpracownikom tragicznie zmarłego kierowcy autobusu – mieszkańca Świdnicy, który od wielu lat był pracownikiem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Z pewnością żadne słowa nie są w stanie zmniejszyć smutku w tak trudnej chwili. Proszę jednak przyjąć wyrazy żalu i współczucia. Zapewniam o solidarności i wszelkiej możliwej pomocy.

  Z informacji uzyskanych od funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wynika, że wśród pasażerów nie było osób mieszkających w Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny dla młodzieży
  Następny artykułSpalił się dom w Borowie