Budowali dach nad głową – zobacz zdjęcia

  0

  Przybijali, wkręcali, malowali, doklejali…. W sobotę, 14 listopada, w Leroy Merlin w Świdnicy, powstał mały plac budowy, na którym działała ponad setka młodych wizjonerów. Efekt? 22 niekonwencjonalne karmniki dla ptaków.

  Z zapałem i głowami pełnymi artystycznych wizji, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego, przybyli do hipermarketu. Odziani w specjalne foliowe fartuszki i rękawiczki, przystąpili do tworzenia karmników dla ptaków. Krok w krok za małymi budowniczymi podążał kierownik Działów Drzewnego i Metalowego, Tomasz Trzeciak, który z ramienia hipermarketu koordynował tegoroczny „Dach nad głową”. Tomasz służył uczniom fachową poradą i dbał o to, by każdy karmnik był nie tylko ładny, ale i solidny.

  Kto powiedział, że prace budowlane są domeną mężczyzn? To właśnie panie przeważały w drugiej edycji „Dachu nad głową”. I jak się okazuje, frajdę sprawia im nie tylko dekorowanie…W reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świdnicy, mimo obecności chłopców, to dziewczęta przejęły inicjatywę, a co za tym idzie – wkrętarkę

  Co zrobić, żeby zimą ptaki skorzystały właśnie z Waszej stołówki? Pomysłów było mnóstwo, podobnie jak i barw, którymi mali dekoratorzy ozdabiali karmniki. Z farb przekazanych przez Leroy Merlin, Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym (gmina Świdnica) postawiła na wiosenną zieleń, a uczniowie z wielkim skupieniem na buziach domalowywali każdy zakamarek.

  W tym roku uczestnicy postawili na przyrodę. Większość karmników, m.in. Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, udekorowano elementami ze skąpanych w jesiennej aurze ogrodów i łąk – gałązkami, kolorowymi liśćmi, jarzębiną. Niektóre nawet wyposażono w prawdziwą słoninę. Ci z uczestników, którzy nie przynieśli dekoracji ze sobą, szukali ich już podczas samej akcji. Bo okazuje się, że nawet na terenie wokół hipermarketu można było znaleźć jesienne plony natury, które okazały się idealną ozdobą dla ptasich budek.

  Nie wszystkie drużyny, biorące udział w „Dachu nad głową”, skorzystały z gotowych elementów karmnika, przygotowanego przez organizatora, według określonego formatu. – Zdajemy sobie sprawę, że z racji ubiegłorocznego zwycięstwa, mamy wyżej podniesioną poprzeczkę, chcieliśmy więc pokazać coś innego, wyjść poza schemat – mówi Barbara Nowak, wychowawczyni kl. 5 Szkoły Podstawowej w Pastuchowie (gmina Jaworzyna Śląska). Razem z dziadkiem jednego z uczniów, opracowali projekt innowacyjnej budowli z dachem z patyków. A jak ubiegłoroczni laureaci postrzegali drugą edycję „Dachu nad głową”, gdzie zamiast bud dla psów, budowali karmniki dla ptaków? – Tegoroczna akcja dawała uczestnikom większe pole do popisu – mogli nie tylko dekorować, ale również sami zaprojektować karmnik, co dla naszych dzieci było dodatkową atrakcją – dodaje Barbara Nowak.

  Ukończenie działań budowlano – dekoracyjnych wcale nie oznaczało końca pracy. Ostatnim elementem „Dachu nad głową” były porządki – zbieranie pozostałych materiałów, mycie pędzli… i samych siebie. Okazało się bowiem, że znaczna część farby znajdowała się nie tylko na karmnikach, ale i na malujących. No ale kto by się przejmował zabrudzonym ubraniem w twórczej gorączce? Ciekawe tylko, co na to rodzice małych budowniczych?

  Nagrodami dla najlepszego karmnika są: bon o wartości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin w Świdnicy oraz wyjazd do Parku Wodnego we Wrocławiu dla zwycięskiej drużyny i jej klasy. Gotowe karmniki, od niedzieli, 15 listopada, można podziwiać w Leroy Merlin w Świdnicy. Ty także możesz mieć wpływ na to, który karmnik zwycięży! Wystarczy dokonać zakupu w hipermarkecie, wypełnić specjalny kupon, wrzucić go do urny i mocno trzymać kciuki! Głosować na karmniki można do 29 listopada, aż do zamknięcia sklepu. Wyniki zostaną ogłoszone 2 grudnia, na specjalnym spotkaniu ze szkołami. -Karmniki już wzbudzają zainteresowanie wśród naszych klientów – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin. -Być może nawet będziemy musieli pomyśleć nad większą urną – dodaje z uśmiechem dyrektor.

  Tagi:

  Poprzedni artykułFotowystawa – Jičín w obiektywie
  Następny artykułZignorował wszystkie znaki