Remont mostu w Lutomi Górnej

  0

  Do końca listopada 2009 r. potrwają prace remontowe związane z odbudową zniszczonego mostu w Lutomi Górnej. Długość odbudowanego mostu o konstrukcji przepustu żelbetowego wynosić będzie 14 m.

  Most położony w ciągu drogi gminnej w Lutomi Górnej został uszkodzony w wyniku powodzi w 2006 r. Niezwłocznie po stwierdzeniu zawalenia się przyczółka mostu i uszkodzeniu płyty nośnej mostu władze gminy przystąpiły do wykonania dokumentacji projektowej i  poszukiwania źródeł finansowania.

  Koszt inwestycji wyniesie ok. 820 tys zł.,  z czego ponad 644 tys. zł. pochodzić będą ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych pochodzących z  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  W ramach prac remontowych zostanie wykonana m.in. przebudowa rowu melioracyjnego na odcinku 16 m i wykonanie przepustu pod drogą gminną, powstaną  nowe mury oporowe o konstrukcji żelbetowej okładziną kamienną na odcinkach ok. 6 m powyżej mostu i 5 m poniżej mostu, zamontowane zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu, tj. balustrada stalowa na moście, bariero-poręcze oraz oznakowanie drogowe.

  Poprzedni artykułNowe pawilony dla kwiaciarek
  Następny artykułNowy wodociąg w Modliszowie