Nowe pawilony dla kwiaciarek

  0

  Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w świdnickim Rynku staną nowe pawilony, w których sprzedawane będą kwiaty.

  – Prace faktycznie już się rozpoczęły. Kilka dni temu zdemontowane zostały obecne stoiska kwiaciarek, które zostały przeniesione w inną część Rynku. Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane nowych pawilonów. Będą one estetyczne, wyłożone kamieniem, nawiązujące do zabytkowej zabudowy starego miasta – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

  W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 6 pawilonów handlowych. Z budżetu miasta na ten cel miasto wyłoży 200 tys. zł. Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Nieruchomości. Zgodnie z projektem nowe pawilony zajmą ok. 10 m2, do dyspozycji będzie ponad 3 m2 powierzchni użytkowej. Podstawa stoisk wykonana zostanie z kamienia i będzie nawiązywać do kamiennych fontann znajdujących się w Rynku. Okładzina wykonana zostanie z piaskowca, a blaty z szarożółtego granitu.

  – Pawilony będą zadaszone i wyposażone w przezroczyste rolety antywłamaniowe. Doprowadzony zostanie prąd i woda. Warunki dla kwiaciarek poprawią się więc zdecydowanie, co umożliwi prowadzenie sprzedaży przez cały rok – dodaje wiceprezydent Pałac.

  Poprzedni artykułKolekcjoner złapany na gorącym uczynku
  Następny artykułRemont mostu w Lutomi Górnej