Piłkarski HIT w III lidze!

  0

  Wielkimi krokami zbliża się arcyważny mecz dla świdnickich piłkarzy i kibiców wiernych biało-zielonym barwom. W 14 kolejce rundy jesiennej III ligi dolnośląsko-lubuskiej na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej Klub Piłkarski “Polonia/Sparta” Świdnica w sobotę o godzinie 11.00 podejmować będzie drużynę MZKS “Chrobry Głogów”. Oba zespoły przed rozpoczęciem sezonu były typowane przez znawców futbolu jako główni kandydaci do awansu do II ligi. Boiskowa rzeczywistość nieco zweryfikowała te przypuszczenia.

  “Chrobry” kiepsko rozpoczął III-ligowe rozgrywki, a “Polonia/Sparta” doznała kilku niespodziewanych porażek. W rezultacie “Polonia” mająca 27 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli i tylko o punkt wyprzedza “Chrobrego”. Liderem jest rewelacyjnie spisujący się beniaminek – “Górnik” Wałbrzych.

  Mimo to sobotni mecz będzie najprawdopodobniej piłkarskim wydarzeniem numer jeden tegorocznej jesieni na świdnickim stadionie ponieważ oba zespoły nie rezygnują z II-ligowych aspiracji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że drużyna z Głogowa już w sezonie 1992/1993 walczyła z MKS “Polonia” Świdnica o awans do II ligi. Bój trwał do ostatniej kolejki. Wtedy minimalnie lepsi okazali się głogowianie. Przyszedł więc czas na rewanż.

  Obok spektaklu sportowego zanosi się również na niezłe widowisko na trybunach. Fani ze Świdnicy zapowiadają interesującą oprawę z niespodzianką, z kolei zorganizowana ekipa gości planuje pojawić się w Świdnicy w składzie grubo powyżej dozwolonej liczby 70 osób. Kibiców obu klubów nie łączą więzy przyjaźni w związku z czym mecz otrzymał status spotkania o podwyższonym ryzyku i będzie monitorowany. Na stadion zostaną wpuszczone tylko osoby posiadające dowód tożsamości. Nieletni muszą mieć dorosłych opiekunów. Obowiązuje kategoryczny zakaz wnoszenia na teren stadionu niebezpiecznych przedmiotów oraz plastikowych butelek.

  Reasumując, jeśli zawodnicy trenera Jarosława Pedryca chcą liczyć się w walce o awans do II ligi muszą sobotni pojedynek bezwzględnie wygrać. Nasi piłkarze oczekują na gorący i żywiołowy doping świdnickiej publiczności, a wierni fani wierzą w zwycięstwo “biało-zielonych”. 17 października 1992 roku “Polonia” pokonała “Chrobrego” 2:0. Powtórka mile widziana. Każdy kto uważa się za kibica świdnickiej piłki nożnej nie ma wyboru, musi przyjść w sobotę na mecz i zrobić wszystko, żeby pomóc ukochanej drużynie zdobyć tak upragniony awans do wymarzonej II ligi.

  A więc, Naprzód!!! Po Zwycięstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Poprzedni artykułWesoła kokoszka w Marcinowicach
  Następny artykułGmina usuwa skutki powodzi