Wesoła kokoszka w Marcinowicach

  0

  Już po raz siódmy 27 października w Zespole Szkół w Marcinowicach zebrali się najlepsi i zarazem najmłodsi recytatorzy powiatu świdnickiego. W ten dzień odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego “Wesoła kokoszka” przeznaczonego dla uczniów klas II i III szkół podstawowych organizowanego przez Bibliotekę Zespołu Szkół w Marcinowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

  W pięknie udekorowanej sali wystąpiło 19 recytatorów z 9 szkół powiatu świdnickiego. Jury i zgromadzona publiczność wysłuchało tekstów klasyków poezji dziecięcej m.in. J. Brzechwy, J. Słowackiego, J. Tuwima, D. Wawiłow oraz A. Frączek, K. Jerzykowskiej, I. Laris.

  Komisja sędziowska w składzie: Violetta Magier wicedyrektor szkoły, Anna Borowska ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy i Władysław Gołębiowski z GOK w Marcinowicach po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, pochwaliła dobór tekstów do możliwości małych artystów. Członkowie jury zwrócili również uwagę na wkład pracy nauczycieli i rodziców w przygotowanie dzieci do występu.

  Ostatecznie jury nagodziło: Aleksandrę Miezgiel z SP nr 105 w Świdnicy, Pawła Olszewskiego z SP nr 1 w Świdnicy oraz Julię Pykę z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

  Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Szczepanik z SP nr 105 w Świdnicy, Martyna Żukowska z SP nr 8 w Świdnicy.

  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

  Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie pieszego
  Następny artykułPiłkarski HIT w III lidze!