Piotr wygrywa w Poznaniu

  0

  W swoim czwartym starcie w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, zawodnik z teamu Moto Swidnica Racing Team, Piotr Betlej zajął pierwsze miejsce. Tym razem zawody odbyły się na torze w Poznaniu.

  Od startu do mety Piotrek prowadził wyścig odjeżdżając powoli konkurentom i notując rewelacyjne czasy. Warunki w jakich rozgrywane były niedzielne wyścigi były bardzo ciężkie. W słońcu temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza.

  Piotrkowi udało się i tym razem – 1 miejsce i 4 sekundy przewagi nad zawodnikiem z Litwy oraz 11 sekund nad trzecim Tomaszem Wilczyńskim. Adam Rajek, główny konkurent, zjawił się na mecie na pozycji czwartej.

  Pojawiła się szansa na odzyskanie pierwszego miejsca w Pucharze i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ze zdwojonym zapałem przystępujemy do treningów. Naszym celem i marzeniem jest Puchar Polski dla Piotrka pierwszym sezonie jego startów w mistrzostwach – mówi menadżer teamu Mariusz Kalista.

  Tuż po wyścigu Piotr Betlej podsumował krótko swój niedzielny występ na poznańskim torze.

  Bałem się bardzo wyścigu był niezwykle emocjonujący. Najważniejsze dla mnie było dojechanie do mety, najlepiej na pierwszym miejscu i to mi się udało. Jak wiadomo w klasyfikacji generalnej mam stratę do Adama Rajka, ale dzisiaj troszkę nadrobiłem. Adam był czwarty. Myślę więc, że walka o Puchar Polski potrwa do końca sezonu. Bardzo ciężki wyścig, bardzo gorąco, wysoka temperatura. Kondycja w tych warunkach ma kluczowe znaczenie. Rozważając możliwości na przyszły sezon wiem, że wiele zależeć będzie od sponsorów. Czasy, które osiągam nie pozwolą mi już na udział w Pucharze Polski. Aby się rozwijać trzeba się piąć dalej, trzeba zmienić klasę. Myślę o Superstock 1000 lub Superbike. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy sponsorzy pomogą, wtedy zdecyduję w której klasie pojadę.

  Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 29-30 sierpnia w Poznaniu. Właśnie tam Piotr będzie chciał odzyskać pierwsze miejsce w „generalce”.

  W generalnej klasyfikacji prowadzi Rajek (83 pkt.), drugi jest Piotr Betlej (70 pkt.) a trzeci Wilczyński Tomasz (52 pkt.). Szczegółowe wyniki na www.team.motoswidnica.pl

  foto W. Grzesiak

  Poprzedni artykułŚwidnica i Świdniczanie 2009
  Następny artykułSkończyli przed zawodami