Skończyli przed zawodami

  0

  Wojewoda dolnośląski, Rafał Jurkowlaniec i poseł na sejm RP Zbigniew Chlebowski  31 lipca 2009 roku uroczyście otworzyli nowo wyremontowany odcinek drogi gminnej prowadzącej do miejscowości Morawa.

  – Inwestycja ta jest bez wątpienia wspólnym sukcesem, rządu, województwa oraz naszej lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że o konieczności jej przeprowadzenia przekonają się, już w sierpniu, zarówno strzegomianie, jak i goście spoza naszej gminy, którzy wezmą udział w prestiżowej imprezie sportowej, jaką jest Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – mówił z kolei burmistrz Strzegomia, Lech Markiewicz.

  Burmistrz podziękował również posłowi Zbigniewowi Chlebowskiemu, który wspierał działania naszej gminy w kierunku realizacji tej inwestycji.

  Przebudowa drogi objęła frezowanie powierzchni jezdni oraz nową nawierzchnię bitumiczną. Wykonano też wymianę podbudowy na zniszczonych odcinkach, ujednolicenie szerokości pobocza i ich utwardzenie, przebudowę zjazdów, przebudowę chodnika, czyszczenie przepustu, jak i osadzenie barier energochłonnych obustronnie na odcinku przy wysokim nasypie.

  Przebudowa rozpoczęła się 25 lutego 2009 roku. Natomiast prace zakończone zostały 17 lipca 2009 roku.

  „Schetynówka” to jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Strzegom, która została zrealizowana w ostatnim czasie, dzięki efektywnemu pozyskiwaniu przez nasz samorząd środków pozabudżetowych. Przypomnijmy, że poza remontem drogi, możemy pochwalić się również boiskiem „Blisko Boisko”. W trakcie realizacji jest ponadto boisko „Orlik”. Jednak najważniejszym przedsięwzięciem, na które pozyskano niebagatelną kwotę prawie 40 mln zł, będzie, tak bardzo wyczekiwana, kanalizacja siedmiu wsi naszej gminy oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPiotr wygrywa w Poznaniu
  Następny artykułLigę czas zacząć