Pierwsi goście już są

  0

  12 sierpnia 2009 r. na strzegomskim Rynku mogliśmy zobaczyć namiastkę tego, co będzie można zobaczyć przez wszystkie dni XVIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Publiczności zaprezentowały się zespoły z Filipin, Kolumbii i Łowicza.

  Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Filipin „Fiesta Filipina Dance Troupe”. Zaprezentował on bardzo oryginalne tańce z użyciem ciekawych rekwizytów. Duże wrażenie na strzegomskiej publiczności wywarła ponadto najmłodsza członkini grupy, 12-letnia Jasmin, która oczarowała wszystkich swoim pięknym śpiewem.

  Następnie piękny pokaz tańca łowieckiego dał polski zespół „Blichowniacy”. Piękno i wyjątkowość łowickiego folkloru zachwyciły zgromadzoną publiczność, która nagrodziła występ gromkimi brawami.

  Ostatni na scenie pojawił się zespół z Kolumbii. Strzegomski Rynek mienił się ferią barw. Niesamowita muzyka, barwne stroje i śmiałe tańce przypadły do gustu publiczności.

  To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekały na strzegomian tego dnia.

  Wieczorem w strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się Wieczór Narodowy. Choć miał inną formułę niż w ubiegłych latach, to zabawa była przednia.

  Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego poczęstunku. Następnie w szkolnej auli staropolskim zwyczajem wszystkie zespoły odtańczyły poloneza. Później już były zabawy i tańce do późnego wieczoru.

  Przypomnijmy, że w ubiegłych latach Wieczór Narodowy odbywał się w Kostrzy, jednakże w związku z remontem świetlicy wiejskiej, w tym roku zabawę przeniesiono do LO.

  Mieszkańcy Kostrzy nie muszą mieć jednak powodów do zmartwień, ponieważ zespoły uczestniczące w Festiwalu dadzą specjalny koncert dla mieszkańców wsi w sobotę o godz. 11:15 w świetlicy wiejskiej.

  Zapraszamy wszystkich do udziału w tej niezwykłej imprezie, jaką jest XVIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

  Ze szczegółowym planem Festiwalu oraz z opisem zespołów, które na nim goszczą można zapoznać się pod adresem http://www.strzegom.pl/mff/.


  Poprzedni artykułDla zdrowia i rekreacji
  Następny artykułInauguracja XVIII MFF