Dla zdrowia i rekreacji

  0

  Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka grupa 31 dzieci z terenu Gminy Świdnica, z miejscowości dotkniętych powodzią, wyjedzie na kolonie z zabiegami rehabilitacyjnymi do Istebnej.

  Dzieci będą przebywały w Wojewódzkim Centrum Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej, gdzie zaraz po przyjeździe zostaną przebadane w ramach tzw. wstępnego badania lekarskiego obejmującego badanie lekarskie pediatryczne oraz badanie lekarskie wad postawy, po czym lekarze zadysponują ewentualne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne (grota solna, inhalacje, gimnastyka, siłownia, sala gimnastyczna).

  Program pobytu, obejmuje między innymi wycieczki krajoznawcze – objazdowe i piesze (Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Muzeum Koronki w Koniakowie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Skocznia Narciarska w Wiśle, Trójwieś Beskidzka (to potoczne określenie trzech miejscowości: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, położonych w Beskidzie Śląskim), wycieczkę wyciągiem krzesełkowym na Stożek i Czantorię, pieszą wycieczkę na Stecówkę i do Doliny Białej i Czarnej Wisełki z możliwością letniego kuligu i ogniska, wyjazdy na baseny w Jabłonkowie oraz dyskoteki, zawody sportowe, zajęcia plastyczne, projekcje filmowe.

  Wszystkie dzieci będą miały zapewnione całodzienne 5-cio posiłkowe wyżywienie, nocleg w pokojach 3-4- osobowych.

  Poprzedni artykułBędzie etnicznie i egzotycznie
  Następny artykułPierwsi goście już są