Inauguracja XVIII MFF

  0

  Międzynarodowy Festiwal Folkloru na dobre już wpisał się w krajobraz Strzegomia, zyskując sobie wierną publiczność.

  Nie zawiodła ona również 13 sierpnia 2009 r. podczas inauguracji 18. edycji imprezy, która odbyła się na stadionie strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
  Wszystkich zgromadzonych oraz zespoły biorące udział w imprezie przywitała dyrektor Strzegomskiego Ośrodka Kultury, Wioletta Urban.

  Następnie jak co roku festiwal oficjalnie otworzył burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, życząc wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy, a zespołom owocnych występów. Kilka słów wypowiedzieli również przedstawiciele CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej, dziękując za zaproszenie i życząc wszystkim udanego wieczoru. Cały koncert inauguracyjny poprowadziła natomiast dziennikarka Małgorzata Majeran-Kokott.
  Kolejnym punktem ceremonii otwarcia było uroczyste wciągnięcie na maszt flagi z emblematem CIOFF.

  Aktu tego dokonały delegacje poszczególnych zespołów.
  Wreszcie przyszedł czas na występy grup folklorystycznych. Jako pierwsi na scenie pojawili się Kolumbijczycy, którzy swoim żywiołowym tańcem zaprosili do wspólnej zabawy strzegomską publiczność. Gorące rytmy i bogactwo strojów bardzo przypadły do gustu naszym mieszkańcom.

  Równie duże zainteresowanie wzbudziły występy zespołów z Indonezji i Filipin. Obie grupy zachwyciły publiczność dużymi umiejętnościami technicznymi oraz sugestywnością przekazu.
  Podczas tego koncertu nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. Obok „Kostrzan” – gospodarzy festiwalu, na scenie zaprezentowali się także „Blichowiacy” z Łowicza i „Sierakowice” z Kaszub.
  Przed nami kolejne dni festiwalowe, do udziału w których serdecznie zapraszamy!

  [photospace]

  Poprzedni artykułPierwsi goście już są
  Następny artykułRzeźbią w granicie