Atrakcyjne tereny mieszkaniowe na sprzedaż

  0

  Już we wrześniu br. ruszy kolejna sprzedaż atrakcyjnych terenów pod zabudowę mieszkaniową w miejscowości Bystrzyca Górna. Tym razem oferta dotyczyć będzie 12 działek położonych u zbiegu ciągów komunikacyjnych łączących Świdnicę z Walimiem oraz Dzierżoniów z Wałbrzychem.  Powierzchnia oferowanych  nieruchomości waha się od  8 do 11 arów. Łącznie do sprzedaży przeznaczonych  zostanie ponad 1,15 ha.

  Od centrum Świdnicy oferowany teren dzieli dystans około 6 km w kierunku południowym. Obszar planowanego osiedla leży u podnóża Obszaru Chronionego Krajobrazu Gór Bardzkich i Sowich, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zainwestowanych wsi Bystrzyca Górna oraz Burkatów. Teren ten położony jest w zasięgu podstawowych sieci infrastruktury technicznej, w tym również sieci gazowej, która to niestety na obszarze gmin wiejskich Dolnego Śląska nie jest powszechnym standardem. Korzystne położenie względem układu komunikacyjnego i osadniczego oraz istniejących i projektowanych sieci uzbrojenia technicznego, a także ponadprzeciętne walory przyrodnicze terenów sąsiednich sprawiają, że teren ten jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. W grudniu ubiegłego roku oraz w kwietniu br. w bezpośrednim sąsiedztwie sprzedanych zostało łącznie 20 działek.

  Działki zostaną zaoferowane do nabycia w drodze przetargu nieograniczonego we wrześniu bieżącego roku. Kwoty wywoławcze zaproponowane do przetargu za jedną działkę zaczynają się już od 44 400 netto. Informacje o terminie przeprowadzenia przetargu opublikowane zostaną między innymi na stronach internetowych Urzędu Gminy w Świdnicy www.gmina.swidnica.pl w Biuletynie Informacji Publicznej.  Szczegółowych informacji udzielając pracownicy Działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, Stanowisk ds. Gospodarki Nieruchomościami tel. 074-852-12-26, 852-30-67 wew. 105 w godz. 7.30-15.30.

  Poprzedni artykułDwa miliony dla Gminy Świdnica
  Następny artykułDotacja na kanalizację przyznana!