Dotacja na kanalizację przyznana!

  0

  Dotacja na budowę kanalizacji w siedmiu miejscowościach gminy Strzegom oraz na rozbudowę oczyszczalni ścieków została przyznana. To największa dotacja, jaką pozyskała gmina Strzegom w całej swojej historii. Warto też podkreślić, że to ogromny sukces strzegomskiego samorządu i spółki Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu i ogromna szansa na rozwój naszej gminy oraz na podniesienie standardu życia jej mieszkańców.

  Oficjalna informacja o przyznanej dotacji została przekazana 22 lipca 2009 r. przez Sekretarza Stanu w  Ministerstwie Środowiska Stanisława Gawłowskiego Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Prezesowi spółki Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu – beneficjentowi dotacji pismem z Potwierdzeniem Instytucji Pośredniczącej  w sprawie przyznania dofinansowania z Funduszu Spójności dla projektu: „Zapewnienie prawidłowej gospodarki ściekowej w gminie Strzegom”. Kwota przyznanej dotacji jest niebagatelna i wynosi 39 764  320,56 zł.

  – Przyznanie tej największej w historii gminy Strzegom dotacji jest ukoronowaniem wieloletnich starań i wysiłków. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy przekazać mieszkańcom naszej gminy tę pomyślną informację. Szczególne wyrazy uznania należą się Wydziałowi Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz spółce Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu. To dzięki ich zaangażowaniu i sumiennej oraz jakże trudnej pracy przyznane zostało dofinansowanie, dzięki któremu uda się zrealizować jedno z priorytetowych w gminie Strzegom przedsięwzięć, jakim jest skanalizowanie siedmiu wsi oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków – mówi zastępca burmistrza Strzegomia, Robert Siekaniec.

  Przyznana dotacja pozwoli na budowę kanalizacji w Jaroszowie, Goczałkowie, Rogoźnicy, Kostrzy, Żelazowie, Żółkiewce i Wieśnicy oraz na rozbudowę oczyszczalni ścieków.

  Przez wiele lat w przygotowanie tego przedsięwzięcia zaangażowane były władze samorządowe gminy Strzegom z Burmistrzem Lechem Markiewiczem na czele, pracownicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, a po przekazaniu beneficji Spółce  WiK- pracownicy Spółki.

  Był to wspólny wysiłek, który  zakończył się sukcesem. W dziejach gminy nigdy nie było tak dużej dotacji. Bez tych pieniędzy nie byłoby możliwe skanalizowanie tylu wsi i rozbudowa oczyszczalni ścieków.

  Poprzedni artykułAtrakcyjne tereny mieszkaniowe na sprzedaż
  Następny artykułKarambol w Bronówku