Pożar jej nie groźny

  0

  Daria Urbańczyk, 18-letnia uczennica II LO w Świdnicy, wywalczyła szóste miejsce w finale krajowym ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

  Impreza odbyła się 29 maja w Łowiczu. Wystartowało 99 osób. Daria było blisko finałowej „piątki”. – O tym, że zajęłam szóste miejsce, zadecydowała dogrywka – tłumaczy. O niedosycie nie może być jednak mowy. To najlepsze miejsce, jakie uzyskała w historii swoich startów. A był to już jej czwarty (!) finał ogólnopolski. – Za rok znów spróbuję – zapowiada nastolatka

  Daria Urbańczyk wróciła z Łowicza z dobrymi wspomnieniami i cennymi nagrodami. Dostała między innymi namiot, sprzęt elektroniczny i książki. Indeksu do szkoły aspirantów nie udało się wywalczyć, ale nie ma to dla niej większego znaczenia, bo chociaż interesuje się pożarnictwem, to planuje, że studia podejmie raczej na Politechnice Wrocławskiej.

  Uczennica II LO pasjonuje się pożarnictwem od pięciu lat. Najbardziej interesują ją wszelkie zagadnienia techniczne. Parametry wozów strażackich i sprzętów. Zdecydowanie najmniej przyjemne jest przebrnięcie przez zagadnienia historyczne oraz wszelkie akty prawne dotyczące pożarnictwa. Te ostatnie nie dość, że są nudne, to jeszcze często się zmieniają.

  Przemysław Grzyb/Wiadomości Świdnickie

  Poprzedni artykułŚwidnica moje miasto
  Następny artykułPoznali rywala