Wizyta w Torgau

  0

  W ostatnich dniach Strzegom intensywnie zacieśniał współpracę ze swoimi miastami partnerskimi. Oprócz pobytu w Znojmo, o którym pisaliśmy, delegacja z naszego miasta odwiedziła także niemieckie Torgau. Doskonałą okazją do wizyty były odbywające się tam Dni Łaby.

  Strzegom w Torgau reprezentowali radny Piotr Szmidt oraz Agnieszka Przedzinkowska, inspektor ds. współpracy z zagranicą Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

  Pierwszego dnia pobytu odbyło się nieoficjalne spotkanie z zastępcą burmistrza Torgau, Osmarem Brueckiem, podczas którego poruszano temat dalszej współpracy miast partnerskich.

  Natomiast następnego dnia delegacje wszystkich miast partnerskich Torgau oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystościach upamiętniających spotkanie radzieckich i amerykańskich wojsk 1945 roku nad Łabą.

  Bohaterem uroczystości był Aleksander Silwaschko, który tego dnia na znak pokoju uścisnął dłoń amerykańskiego żołnierza Williama Robertsona.

  Następnie goście zostali zaproszeni na część kulturalno-rozrywkową obchodów, odbywającą się na wielu różnych scenach w mieście.

  – Nasza delegacja udała się na zwiedzanie Browaru w Torgau, a zaraz potem przysłuchiwała się koncertowi zespołów młodzieżowych z miast partnerskich – relacjonuje Agnieszka Przedzinkowska.

  Strzegom reprezentował heavy metalowy zespół ?Smash of broken Glass”. Grupa szybko zdobyła sympatię widzów i została nagrodzona gromkimi brawami.

  Natomiast ostatnim akcentem wizyty była rozmowa na temat wizyty burmistrz Andrei Staude oraz radnych Torgau w Strzegomiu, która planowana jest jeszcze w tym roku.

  Poprzedni artykułOdzyskali kołpaki
  Następny artykułSzczęśliwa 13-tka