Szczęśliwa 13-tka

  0

  We wtorek 19 maja 2009 r. w strzegomskim Gimnazjum nr 2 odbyła się siódma edycja Gminnego Konkursu Matematycznego ?Szczęśliwa 13 – tka”. Organizatorem konkursu był Zespół Nauczycieli Matematyki Gminy Strzegom. Patronat nad imprezą objął burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz.

  W konkursie udział wzięło piętnaścioro uczniów Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Strzegomiu oraz młodzież z Gimnazjum w Goczałkowie. Ideą konkursu było wyłonienie najlepszego matematyka na poziomie trzeciej klasy gimnazjum. Doborem oraz odpowiednim sformułowaniem pytań zajęła się Grażyna Kurgan ze Strzegomskiego Zespołu Szkół. Było to gwarantem dosyć wysokiego poziomu, z którym zmagać się miała gimnazjalna młodzież.

  ?Szczęśliwa 13 – tka” rozpoczęła się punktualnie o dziesiątej. Uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań, których sprawdzaniem na bieżąco zajęły się opiekunki grup – Danuta Ehlert, Sylwia Wilczak, Edyta Męczywór oraz Grażyna Kurgan. W jury zasiadała ponadto Gabriela Treter. Rozwiązane zadania były sprawdzane na bieżąco, co przyczyniło się do jeszcze sprawniejszego przebiegu konkursu.

  Laureatką zmagań została Adrianna Lebiedzińska z Gimnazjum nr 2. Drugie i trzecie miejsce przypadło także uczniom z tej szkoły, mianowicie Omarowi Adhamowi oraz Małgorzacie Słomiany. Na czwartym miejscu uplasował się uczeń Gimnazjum nr 1 Adam Balawender.

  Pamiątkowe dyplomy, jak i nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Strzegomia wręczyła laureatom naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu – Urszula Podsiadły-Szubert.

  Po konkursie zdobywczyni pierwszego miejsca powiedziała: – Nie było się czym denerwować, wcześniejsze olimpiady były dobrymi przygotowaniami. Ta ?13 – tka” okazała się być szczęśliwą. Natomiast plasujący się na drugim miejscu Omar dodał: – Poziom pytań był wysoki, ale wszystko można było rozwiązać. Pilnowani byliśmy dobrze, jednak nikt nie odczuwał potrzeby ściągania, było to po prostu niepotrzebne.

  Poprzedni artykułWizyta w Torgau
  Następny artykułIgrzyska odwołane