O bezpieczeństwie w gminie

  0

  Zwiększona liczna patroli policyjnych, nowy dzielnicowy na terenie gminy Świdnica – to jedne ze wielu zmian jakie od czerwca wprowadzone zostaną w Gminie Świdnica celem poprawy bezpieczeństwa publicznego.

  Władze samorządowe wielokrotnie podkreślały potrzebę uzupełnienia wakatu 3 dzielnicowego na terenie gminy Świdnica z uwagi na rozległy jej obszar (208 km2 ), liczbę mieszkańców (15.640), a przede wszystkim na rosnącą liczbę interwencji policji związanych z aktami wandalizmu.

  Zgodnie z zapewnieniami Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z dniem 1 czerwca swoją służbę jako dzielnicowy gminy Świdnica rozpocznie Aspirant Piotr Kaszubowski – mówił Nadkomisarz Arkadiusz Wojnowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podczas spotkania z sołtysami z terenu gminy Świdnica 27 maja br.

  To jednak nie jedyne zmiany władz gminy Świdnica, które prowadzić będą do zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w gminie.

  Od 1 czerwca do 31 grudnia 2009 r. mieszkańcy gminy Świdnica spodziewać się mogą dodatkowych patroli policji.

  Służba pełniona będzie przez piesze i drogowe patrole na terenie Gminy Świdnica ze szczególnym uwzględnieniem ładu i porządku na terenach gminy zdefiniowanych jako niebezpieczne.

  Kwestie dodatkowych patroli policji były wielokrotnie poruszane na comiesięcznych naradach sołtysów w 2008 r. oraz na sprawozdawczych zebraniach wiejskich, które miały miejsce od 16 stycznia do 20 lutego 2009r.

  Temat bezpieczeństwa w gminie Świdnica był również przedmiotem obrad ostatniego spotkania wójta gminy z sołtysami 33 sołectw, którzy podkreślali potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa w swoich miejscowościach. Dlatego też staraniem władz gminy w ciągu najbliższych 6 miesięcy w każdej miejscowości mieszkańcy mogą spodziewać się częstszych, niezapowiedzianych patroli policji, w miejscach które w opinii służb policji stanowią zagrożenie porządku publicznego.

  Pragniemy przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że dzielnicowi gminy Świdnica pełnią dyżur w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica przy ul. Głowackiego 4 w Świdnicy, w każdy wtorek w godz. 900-1300, pod tel. 074-852-30-67 wew. 118.

  Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa, lub wypadku, lub masz sprawę, którą chciałbyś zgłosić swojemu dzielnicowemu – teraz jest to możliwe, dzwoniąc bezpośrednio pod wskazany poniżej nr tel. komórkowego.

  Asp. Remigiusz Strzelczyk +48-788-142-963

  Mł. Asp. Arkadiusz Piaseczny +48-788-142-962

  Poza wyznaczonym terminem dyżuru w Urzędzie Gminy – dzielnicowi pełnią także służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15; 58-100 Świdnica pokój 22, tel. 074-858-23-02

  Poprzedni artykułOblężenie Świdnicy
  Następny artykułSukces na mistrzostwach