Mistrzowskie pływanie

0

23 maja w Zgorzelcu odbyła się czwarta edycja ligi pływackiej ,,O Uśmiech Dziecka” zawodnicy UKS SVIDA zwyciężali w swoich konkurencjach zdobywając w IV edycji trzy pierwsze miejsca, dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Zawody rozgrywane były na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i motylkowym a o miejscu decydował łączny czas dwóch startów. Zawodnicy rocznika 1999 Kielka Elżbieta i Oskar Kiejzik potwierdzili swój prymat zdobywając pierwsze miejsce w IV edycji i zajmując pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji ligi. Miejsce drugie w IV edycji  zajęła Klaudia Sadowska i tym samym była druga w końcowej klasyfikacji.Miejsce trzecie w IV edycji zajął Szymon Gonek i co dało  trzecie miejsce w całych rozgrywkach. W roczniku 2001 bezkonkurencyjny był Oskar Jochymek wygrywając wszystkie cztery edycje i ostatnim startem przypieczętował zwycięstwo w całej lidze. Drugie miejsce zajął Jakub Borowy dające wysokie miejsce w całych rozgrywkach a trzeci był Adrian Smagło w IV edycji i całych rozgrywkach.Maja Siembab w IV edycji zajęła drugie miejsce i ten wynik uplasował maje na pierwszym miejscu całej ligi. Miła niespodziankę sprawiła Klaudia Fortuna rocznik 1998 która startowała z  zawodniczkami o rok starszymi i zajmując trzecie miejsce w IV edycji zajeła trzecie miejsce w całym cyklu rozgrywek. Liga w Zgorzelcu składała się z czterech startów , zawodnicy pływali kolejno wszystkimi stylami i czasami o zwycięstwie decydowały setne sekundy.

Udany start zawodników rocznika 1999 i 1998 potwierdził  dobre przygotowanie do  Mistrzostw Polski które odbędą się 29/30 maja na pływali w Nowej Rudzie. Pobicie wielu rekordów życiowych daje duże szanse na udany start w Mistrzostwach Polski gdzie zawodnicy będą pływać na dystansie 50,100 i 200 metrów różnymi stylami.