Jubileusz szkoły

  0

  W atmosferze zadumy i odpowiedzi na pytanie: Kim dla mnie był Jan Paweł II? – uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II świętowali V rocznicę nadania imienia Wielkiego Polaka placówce oświatowej w Grodziszczu.

  27 maja 2004 r. w piękny słoneczny poranek szkole w Grodziszczu nadano imię Jana Pawła II. Uroczystego aktu odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: J.E. Ks. prof. dr hab. Ignacy Dec, ówczesny Proboszcz Parafii Św. Anny w Grodziszczu Ks. Prałat Bolesław Kałuża i Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek. Wtedy to po raz pierwszy dziecięcymi głosami uczniów zabrzmiał hymn szkoły, którego autorem jest Pani Alina Król – długoletni nauczyciel języka polskiego placówki oświatowej w Grodziszczu. Muzykę skomponował Marcin Kutny.

  27 maja 2009 r., dokładnie w piątą rocznicę od tego wydarzenia, uczniowie i ich nauczyciele po raz kolejny zaśpiewali hymn, którym rozpoczynają wiele uroczystych akademii w swojej szkole.

  ?Ojcze Święty – rodaku, Janie Pawle kochany.

  My uczniowie tej Szkoły, nisko Ci się kłaniamy.

  Jesteś dla nas przykładem, wiary, cnoty, miłości.

  Każdy człowiek na świecie, twej się dziwi mądrości.

  To, co jest najpiękniejsze, chcemy przejąć od Ciebie.

  I z uśmiechem na twarzy, ludziom służyć w potrzebie.

  By nie zawieść nadziei, Jana Pawła – rodaka.

  Chcemy być wzorem godnym, prawdziwego Polaka”.

  Otrzymaliśmy od Ciebie – Ojcze Święty tak wiele… Tyle drogowskazów na ścieżce życia, w świecie, w którym tak łatwo pobłądzić. Drogowskazów, która na pewno prowadzą do celu, choć drogę wskazują może nie najłatwiejszą. Gdybyśmy tylko chcieli zawsze Ciebie słuchać. Patronujesz nam już 5 lat i wierzymy, że czuwasz nad nami wszystkimi i każdym z osobna. Niecierpliwie czekamy, Ojcze Święty, na Twoją beatyfikację i wciąż będziemy starać się aby Twoje słowa – ?Jesteście moją nadzieją” były dla nas najgłębszą motywacją do wierności wartościom przekazanym nam przez Ciebie – mówiła do przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców – dyrektor szkoły Alicja Lasocka.

  Którą z dróg podążać aby znaleźć odpowiedź na pytanie ?Kim dla mnie był Jan Paweł II? – starali się udzielić uczniowie ze szkoły w Grodziszczu, którzy przygotowali na tę okazję specjalny program artystyczny. Wcielili się oni w role przyjaciół papieża z okresu studiów, lat kapłaństwa i ostatnich chwil Jego życia. Dlatego też w programie nie zabrakło wielu znanych fragmentów biografii Karola Wojtyły, zamiłowania do poezji, teatru oraz słynnych papieskich kremówek.

  Czy trudno być uczniem szkoły, której patronem jest tak Wielka Postać naszej współczesnej historii? Z pewnością tak – bo imię Jana Pawła II jest dużym zobowiązaniem. Osoba Papieża Polaka przypomina uczniom Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, że wierni wartościom i wskazówkom przez Niego przekazanym powinni być nie tylko w murach swojej szkoły, lecz także na co dzień: w domu, wśród przyjaciół, wobec osób starszych i chorych. Wartości głoszone przez Jana Pawła II powinny stać się dla nich drogowskazem na całe życie, drogowskazem, który zawsze wskażę najwłaściwszą drogę na krętych ścieżkach życia.

  Poprzedni artykułObradowali
  Następny artykuł200 lat dla pani Janiny