Stowarzyszenie „Mamy co kochamy” i trzy instruktorki gorącej zumby włączyły się w akcję na rzecz Joanny Gnosowskiej, mieszkanki Bolesławic. W sobotę, 14 marca, każdy mógł się włączyć do wspólnego tańca i przekazać datek na rehabilitację Joanny.
Joanna Gnosowska jest drugą osobą w Polsce, która przeszła w 2013 roku całkowity przeszczep twarzy. Joanna niemal od urodzenia chorowała na nerwiakowłókniakowatość typu I, obejmującą tkanki miękkie twarzoczaszki. Operację przeprowadzili lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach. Podczas wspólnej zabawy rozlosowane zostały nagrody. We wspólnej zabawie uczestniczyło ponad 100 osób. Patronat nad imprezą objęła prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.













![Wymusił pierwszeństwo, auto wpadło do rowu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/2-1-100x75.jpg)

![Cross: Wspólna akcja policji i leśników [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/433-355568-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)