Strona główna Temat dnia To nie była bułka z masłem

To nie była bułka z masłem [FOTO/WIDEO]

0

– Państwo jesteście z tych czasów, kiedy coś się psuło, to się to naprawiało, a nie wyrzucało – mówiła Beata Moskal –  Słaniewska, prezydent Świdnicy podczas uroczystości złotych i diamentowych godów.

jubileusz7Państwo Maria i Józef Wołowiec przeżyli ze sobą w związku małżeńskim 60 lat. W imieniu prezydenta RP medal wręcza Beata Moskal  Słaniewska

W sobotę, 14 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego miały miejsce  uroczystości jubileuszowe sześciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych sześć par ze Świdnicy.

Wśród dostojnych jubilatów znalazła się jedna para, która obchodziła diamentowe gody. Państwo Maria i Józef Wołowiec związek małżeński zawarli 60 lat temu. Swoje święto wczoraj obchodzili również Eugenia i Bronisław Szkodzińscy, Maria i Edward Łozowiccy, Kazimiera i Bronisław Kurkowscy, Barbara i Witold Karst, Zofia i Jan Grusieccy.

Na koniec głos zabrał Witold Karst, który podkreślał, że małżeństwo to nie zawsze była bułka z masłem. Czasami był t twardy chleb razowy z kaszanką.

Uroczystości uświetnił Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” i Zespół „Mokrzeszów”.

Poprzedni artykułZumba dla Joanny [FOTO]
Następny artykułKlasyka dla smyka