Strona główna Temat dnia Numer na iPhone

Numer na iPhone

0

Mieszkaniec Świebodzic na jednym z portali aukcyjnych oszukiwał swoich klientów. Oferował towar który nie istniał, w ten sposób oszukał 21 osób na ponad 50 tysięcy złotych. 23-latkowi grozi 8 lat więzienia.

policja4

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności dotyczące wyłudzenia telefonu na jednym z portali aukcyjnych, ustalili i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Świebodzic.  Mężczyzna zaoferował do sprzedaży telefon iPhone 5C za cenę 1750 złotych. Oferowany telefon nigdy nie trafił do nabywcy, natomiast na konto sprzedającego wpływały pieniądze z transakcji – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna w podobny sposób oszukał jeszcze 20 innych osób z terenu całego kraju, gdzie wartość strat wyniosła ponad 50 tysięcy złotych. – Zatrzymany 23-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił na czym polegał proceder. W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie – mówi Czepil.

Sprawa ma charakter rozwojowy.  Za czyn którego dopuścił się 23-latek może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułKolejna zbiórka elektrośmieci
Następny artykułZumba dla Joanny [FOTO]