Zmagania z królową sportu

Zmagania z królową sportu [FOTO]

0
PODZIEL SIĘ

W kolejnych zawodach lekkoatletycznych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018” rywalizowali tym razem uczniowie klas gimnazjalnych ze świdnickich placówek. Indywidualne Mistrzostwa Igrzysk Młodzieży w Lekkiej Atletyce zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 9 maja na Stadionie Zawiszów przy SP 1.

W imprezie wzięło udział przeszło 120 zawodników i zawodniczek, walcząc w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. W każdej dyscyplinie indywidualnej sześcioro najlepszych uzyskiwało awans do dalszego szczebla, czyli finału strefy wałbrzyskiej. W klasyfikacji sztafet dalej przechodziły trzy najlepsze drużyny. Finał strefy wałbrzyskiej rozegrany zostanie również na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy już 18 maja o godz. 11.00. Uczniowie oprócz walki o indywidualne medale zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej współzawodnictwa. Punkty do drużynówki dodawane były według klucza: 1m – 9 pkt, 2m – 7 pkt, 3m – 6 pkt, 4-5m – 5 pkt, 6-8m – 4 pkt, 9-12m – 3 pkt, 13-16m – 2 pkt, 17-20m – 1 pkt.

Klasyfikacja drużynowa

Dziewczęta
1. SP 6 (G-4) – 120 pkt (6 pkt)
2. SP 4 (G-1) – 78 pkt (4 pkt)
3. SP 105 (G-3) – 58 pkt (3 pkt)
4. SP 2 (G-2) – 50 pkt (2 pkt)
PK – Społ. SP – 22 pkt
PK – SP 315 – 12 pkt

Chłopcy
1. SP 105 (G-3) – 120 pkt (6 pkt)
2. SP 6 (G-4) – 111 pkt (4 pkt)
3. SP 2 (G-2) – 68 pkt (3 pkt)
4. SP 4 (G-1) – 40 pkt (2 pkt)
PK – SP 1 – 9 pkt
PK – SP 315 – 7 pkt

Klasyfikacja indywidualna

Dziewczęta:

100 m:
1. Hanna Jaśkiewicz – SP 105 – 13,82
2. Agnieszka Piechurska – SP 6 – 14,51
3. Anita Łój – SP 2 – 15,02
4. Jessica Goździejewska – SP 6 – 15,24
5. Weronika Moneta – SP 4 – 15,40
6. Magda Pilch – SP 315 – 15,51
7. Magdalena Wołek – SP 105 – 15,52
8. Kornelia Niemiek – Społ. – 15,75
9. Julia Kruczek – SP 2 – 15,80
10. Zofia Wąsowska – SP 2 – 16,03
11. Martyna Mirocha – Społ. – 16,81
12. Matylda Kozak (PK)– Społ. – 16,86
13. Weronika /wierzbicka – SP 6 – 18,18

300 m:
1. Alicja Klag – SP 4 – 49,08
2. Julia Nowak – SP 6 – 52,00
3. Kamila Gałecka – SP 105 – 54,19
4. Sandra Pęczar – SP 105 – 54,43
5. Natalia Iwanicka – SP 2 – 55,20
6. Milena Matuszak – SP 4 – 56,68
7. Martyna Trelewska – SP 6 – 56,83
8. Oliwia Rogala – SP 6 – 57,65

600 m:
1. Alicja Uroda – SP 4 – 2.00,14
2. Aleksandra Tomala – SP 2 – 2.02,29
3. Klaudia Kolanek – SP 6 – 2.07,78
4. Wiktoria Kolanek – SP 6 – 2.08,63
5. Weronika Kolanek – SP 6 – 2.09,68
6. Lena Niemczyk – SP 4 – 2.21,83
7. Wiktoria Bromm – SP 105 – 2.26,72

1.000 m:
1. Maja Sarzyńska – SP 6 – 4.20,90
2. Aleksandra Lema – SP 6 – 4.55,89

Skok w dal:
1. Zuzanna Rut – SP 105 – 4,35
2. Matylda Kozak – Społ. – 4,31
3. Hanna Drozd – SP 4 – 4,30
4. Lena Jasiecka – SP 2 – 4,01
5. Julia Łuczak – SP 6 – 3,87
6. Wiktoria Fiałka – SP 315 – 3,76
7. Justyna Mikołąjek – SP 4 – 3,64
8. Inga Kmiecik – SP 6 – 3,58
9. Ewelina Kalicka – SP 4 – 3,30
10. Natalia Chmielarska – SP 2 – 3,18
11. Oliwia Przybylska – SP 6 – 2,90
PK – Lena Niemczyk – SP 4 – 3,85

Pchnięcie kulą (3 kg):
1. Karina Krzykalska – SP 6 – 8,35
2. Dominika Sokołowska – SP 4 – 7,90
3. Aleksandra Skóra – SP 6 – 7,90
4. Martyna Konarska – SP 105 – 7,55
5. Kornela Napart – SP 4 – SP 4 – 7,40
6. Wiktoria Plecety – SP 2 – 7,35
7. Magdalena Partyka – SP 6 – 6,90
8. Kamila Kuszel – SP 105 – 6,90
9. Dominika Gołębiewska – SP 105 – 6,80
10. Wiktoria Wajdzik – SP 315 – 6,60

Rzut oszczepem (500 gr):
1. Hanna Wieliczko – SP 4 – 22,00
2. Oliwia Idziaszek – SP 6 – 11,40
3. Anstazja Kaźmierczak – SP 6 – 11,20

Sztafeta 4x100m:
1. SP 6 – 1.01,18
2. SP 4 – 1.02,00
3. SP 2 – 1.02,74
4. SP 6 – 1.07,61
5. Społ. – 1.09,87

Sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400m):
1. SP 6 – 3.00,10
2. SP 2 – 3.03,09
3. SP 4 – 3.08,20

Chłopcy:

100 m:
1. Łukasz Sałata – SP 105 – 12,04
2. Wojciech Grajzer – SP 105 – 12,15
3. Jacek Burdziński – SP 105 – 12,40
4. Sebastian Stramiec – SP 6 – 12,48
5. Bartosz Doliński – SP 6 – 12,94
— Marcel Marzec – SP 6 – 12,94
7. Marcin Michalski – SP 2 – 14,35

300 m:
1. Mateusz Dubojski – SP 105 – 41,30
2. Szymon Miśkiewicz – SP 105 – 43,32
3. Jakub Ciosek – SP 6 – 43,52
4. Dominik Jachura – SP 6 – 43,77
5. Dominik Sawa – SP 6 – 44,33
6. Łukasz Woźny – SP 4 – 44,64
7. Kacper Frączek – SP 2 – 46,01
8. Łukasz Szporko – SP 105 – 48,17
9. Kacper Pilarczyk – SP 2 – 57,36

1.000 m:
1. Bartosz Tomczak – SP 105 – 2.56,42
2. Michał Madziała – SP 2 – 2.59,99
3. Dawid Dziurbacz – SP 6 – 3.05,62
4. Oscar Gawiński – SP 4 – 3.17,95
5. Maksymilian Cząstka – SP 6 – 3.23,54
6. Paweł Czarny – SP 6 – 3.29,25
7. Jakub Łużny – SP 105 – 3.39,36
8. Robert Wcisło – SP 105 – 3.45,11

2.000 m:
1. Marcel Żukowski – SP 6 – 6.40,05
2. Kacper Stachurski – SP 4 – 6.55,12
3. Karol Walichnowski – SP 105 – 7.07,33
4. Damian Kłos – SP 4 – 7.55,23
5. Oliwier Kuliński – SP 2 – 7.58,14

Skok w dal:
1. Mateusz Tokarz – SP 2 – 5,30
2. Dorian Krakowski – SP 6 – 5,15
3. Wiktor Szymonowski – SP 105 – 5,02
4. Wiktor Dyś – SP 6 – 4,84
5. Bartek Gołębiowski – SP 105 – 4,82
6. Damian Wiercigroch-Gasek – SP 4 – 4,80
7. Szymon Lepak-Przybyłowicz – SP 6 – 4,46
8. Adrian Klimczak – SP 315 – 4,37
9. Kacper Zakrocki – SP 1 – 4,20
10. Igor Kańczuga – SP 1 – 4,18
11. Martin Westerlich – SP 1 – 4,14

Pchnięcie kulą (5 kg):
1. Jakub Siembab – SP 105 – 8,80
2. Daniel Worobiec – SP 2 – 8,75
3. Wiktor Zdanowicz – SP 105 – 8,55
4. Kamil Jaszczurowski – SP 4 – 8,40
5. Krystian Gałązka – SP 6 – 8,10
6. Mateusz Ulanowski – SP 4 – 8,05
7. Rafał Rząsa – SP 6 – 8,00
8. Julian Baumgartner – SP 2 – 7,85
9. Fabian Tragarz – SP 6 – 7,30
10. Jakub Panas – SP 105 – 7,00
11. Jakub Grobelny – SP 315 – 6,80

Rzut oszczepem (600 gr):
1. Jakub Kalousek – SP 105 – 26,80
2. Paweł Karpiński – SP 105 – 25,50
3. Mateusz Fąfara – SP 6 – 25,40
4. Łukasz Makowski – SP 2 – 24,80
5. Szymon Ścigała – SP 2 – 24,20
6. Norbert Gmerek – SP 2 – 24,10

Sztafeta 4×100 m:
1. SP 105 – 49,38
2. SP 6 – 53,83
3. SP 2 – 53,93

Sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400 m):
1. SP 6 – 2.28,02
2. SP 105 – 2.29,99
3. SP 4 – 2.38,60
4. SP 2 – 2.41,01