Strona główna 0_Slider Zdjęli i zdeptali flagę Ukrainy

Zdjęli i zdeptali flagę Ukrainy [FOTO]

25

Dwójka młodych ludzi zdjęła z fasady budynku Izby Sudeckiej drzewiec z flagą Ukrainy, a następnie podeptała ukraiński symbol narodowy. Sprawców czynu ujęła Straż Miejska. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

W niedzielę 10 września o godz. 5.55 operator miejskiego monitoringu zauważył dwójkę młodych ludzi, którzy próbowali zdjąć drzewiec z flagą ukraińską, znajdujący się na fasadzie Izby Sudeckiej. – Na ramiona mężczyzny wdrapała się kobieta i ściągnęła drzewiec z flagą. Następnie grupa młodych osób udała się z flagą na ul. Franciszkańską, gdzie dwie osoby zdarły flagę z drzewca i dopuściły się zdeptania symbolu narodowego Ukrainy – opisuje sytuację Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej. Wezwani na miejsce strażnicy ujęli 20-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę.

Sprawa została przekazana Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. – Obydwoje to mieszkańcy Świdnicy. Zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli nietrzeźwi. Zostały nam przekazane materiały dowodowe, które bada Dział Prewencji. Policja będzie prowadzić czynności w kierunku kradzieży i niszczenia mienia – mówiła Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Oficer prasowy poinformowała później, że sprawa będzie jednak analizowana także pod kątem Art. 137 Kodeksu karnego, który mówi – “Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

/red./

 • Wiktor Lis

  ….i kopa i pałą w zad gówniarzy. Skąd takie chamstwo się bierze ???!!! Gdybym był rodzicem to dałbym gówniarzom mocno popalić… Buractwo nie zna jednej ważnej dla kraju czy świata daty historycznej- bo to przecież tępactwo umysłowe, ma zerowe pojęcie o historii ale stawia siebie w roli “patrioty”- cokolwiek ma na myśli…Dokładnie to samo zjawisko u kiboli i innych skrajnieprawicowych grup..

  • Obserwator

   Obok patrioty to ta żenada umysłowa nawet nie stała…

  • Wojtek Woliński

   Nie rozumiem dlaczego od razu zaczynasz wywyższać sie co byś zrobiła gdybyś była rodzicem, jeśli jesteś tak prze ostrożna to wychowaj swoje dziecko na lepsze od nich, a nie od razu potępiasz, ciekaw jestem czy ty jesteś taka święta wypowiadając się w ten sposób? a może sama jesteś kolejną Karyną która udaje wspaniała a tak naprawdę chowasz swojego Brajanka na podobnego “patola” ? Skoro sąd ma się nimi zająć to się zajmie, daj sobie spokój z takim komentarze, bo możesz kiedyś potrzebować pomocy od takich “partiotów” gdy Ukraińskie bydło sie bedzie za cb brało

   • Wiktor Lis

    Twoja wypowiedź- a właściwie jej końcówka wskazuje dokładnie kto tu jest jak bydło- i to nie Ukraińcy

 • Obserwator

  Wynik wychowania bezstresowego. Bo mamusia / tatuś nie opieprzył swojego / swojej synusia / córusi i teraz nie znają żadnych granic, bo im ich nigdy nie stawiał. Teraz dostaną wyrok w zawiasach i potem płacz, że normalnej roboty nie znajdzie, bo kiedyś nawiwijał po pijaku i skazanych nie chcą przyjąć…

  • Wiktor Lis

   dokładnie się z Tobą zgadzam…

  • Wojtek Woliński

   wyrok za ściągnięcie flagi ? ty mówisz poważnie czy nie znasz się na prawie ? nie powinieneś się czepiać temat rodziców, tak naprawdę to nic ci do tego jak zostali wychowani, udajesz odważnego a używasz pseudonimu by pisać takie głupoty. zastanów się nad tym co mówisz

   • Obserwator

    Panie kolego:
    AD 1.
    Kodeks karny przewiduje karę nie tylko za znieważenie tych najważniejszych symboli, ale także innych znaków państwowych. I tak, ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło,
    sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega
    grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
    Co więcej, polskie przepisy karne przewidują również karę dla tych, którzy
    znieważają lub niszczą znaki państwa obcego, wystawione publicznie
    przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego
    organu władzy.
    AD 2.
    Jako ich współobywatel jestem żywotnie zainteresowany, jak zostali wychowani przez swoich rodziców, ponieważ naruszenie zasad i norm przez jednych ZAWSZE odbija się na drugich. Normą jest, że w przypadku braku “powściągnięcia cugli” u takich ancymonków następuje z ich strony eskalacja kolejnych wybryków, bo skoro tamto przeszło, to dlaczego kolejne nie?

    AD 3.
    Tak nieskromnie spytam: Ty sam to wykręciłeś, czy koledzy? To by tłumaczyło gorliwe bronienie chuliganów…
    Miłego dnia

    • Wojtek Woliński

     Na to nieskrome pytanie odpowiem tak, byłem w ten czas w pracy, jeśli jesteś nie pewny badź nie dowierzać spórbuj skontaktować się z moim szefostwem by to potwierdzić, to nie jest żadne tłumaczenie sie lecz dlaczego Ukraińcy mają sie odnosić ze swoimi flagami w miejscu gdzie nie została wyrażona zgoda na to ?

     • Obserwator

      Zainteresowanie tym, czy byłeś to Ty, czy ktoś inny mam w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. W rzeczonym budynku mieści się Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa, domyślam się, że to oni byli inicjatorem powieszenia flagi Ukrainy. Dlaczego, nie mam pojęcia, może organizują targi pracy dla gastarbeiterów zza wschodniej granicy? Wyznaję prostą zasadę: nie twoje nie rusz, której nie wyznawali sprawcy i teraz dostaną za to po d*pie…

     • Mariusz Hoszowski

      To siedziba Fundacji Inicjatyw Polsko-Ukraińskich PRZYSZŁOŚĆ

     • YES

      szkoda że nie PRZESZŁOŚĆ

    • Astro

     A jesteś pewny że Ukraina zapewnia wzajemność tych przepisów i że Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa jest podmiotem o którym mowa w tym przepisie?

 • Rafał

  A po co tam wisi flaga Ukrainy?

  • Młody

   Żeby taki geniusz jak ty miał problem .

 • Paweł Sparowski

  Patolka bedzie zawsze patolka, teraz jest moda na taki “patriotyzm”. Zgrywa sie takiego a za funtami to pierwsi by poszli jakby byla praca dla ludzi bez wyksztalcenia tam.

 • Natalia

  Dlaczego tam byla flaga Ukrainska tak pytam zna ktos odpowiedz …..

 • Ryszard Drzał

  Zaraz , zaraz czyżbyśmy już nawet w Polsce bronili interesów Ukrainy , kosztem naszych [ choćby nierozsądnych ] obywateli ?

 • Ryszard Drzał

  Na Ukrainie polskie godło, sztandar, chorągiew, banderę, flaga nie raz były bezczeszczone i nikomu włos z głowy nie spadł a tu w Polsce zaczynamy karać.Powinni dostać 2,3 “pały na tyłek i po sprawie .

  • Politolog z Katowic

   Jest takie miasto na Ukrainie- Łuck i to jeszcze Wołyń na dokładkę, tam nasz konsulat został ostrzelany i chyba nie z procy ani nie z łuku, winnych brak. Wrogowie Putina są naszymi przyjaciółmi, taka logika.

 • ABC

  Bardzo dobrze nie potrzeba nam takich flag, źle się kojarzą

 • jarecki_318

  Tak czytam sobie z nudów te Wasze komentarze i od razu widać, że polak u siebie jest nacjonalistą zaś jak wyjedzie na obczyznę to naturalne jest, że szerzy swoją polszczyznę, cieszy go to, co polskie napotka na swojej drodze, powstają w Anglii czy Irlandii całe dzielnice “polskie” i wtedy dumnie nazywamy to “patriotyzmem”, a gdy źle reagują na to rodowici Angole czy Irlandczycy mówimy wówczas o rasizmie, niechęci i prześladowaniach 😀 No istna banda hipokrytów 😀 Ukraińcy są w Polsce głównie zarobkowo podobnie, jak My wyjeżdżamy za chlebem a flaga, która tam jest wskazuje im miejsce gdzie otrzymają pomoc, której spora część Polaków im odmawia – proste, a pseudopatrioci nie potrafią zrozumieć. Na koniec tylko dodam, że należy w końcu odróżnić uchodźców od Ukraińców

 • Wiktor Lis

  Jakiegokolwiek państwa by to była flaga- czy Ukrainy, czy Burkina Faso i z jakiego powodu wisi- to nieważne. Cywilizowani ludzie nie mogą zrywać i deptać flag obcych państw bo takie są zasady i tyle. Tak do obrońców łebka- ciekawe jakbyś jeden z drugim się wyżywał w komentarzach gdybyś dowiedział się z telewizji czy prasy, że ktoś gdzieś na świecie postąpił tak samo z polską flagą.

 • Piotr Wieczorek

  Uważam, że w Polsce powinny wisieć wyłącznie polskie flagi.Flagi innych państw mogą sobie wisieć na obcych placówkach dyplomatycznych , lub na prywatnych posesjach, których właściciele mogą sobie wieszać co chcą.W przestrzeni publicznej wyłącznie polskie flagi.

 • YES

  gdy byłem jeszcze bardzo młodym i ciekawym świata człowiekiem rozmawiałem a raczej słuchałem opowieści pana który przeżył atak tej dziczy na wieś w której mieszkał-od tego momentu na widok flagi upaińskiej chce mi się rzygać-no nie jest mi po drodze z hasłem “wróg Putina naszym przyjacielem” -jak świat światem nie będzie ukrainiec Polaka bratem 🙂