Świebodzice przyłączyły się do pomocy wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci. Akcja polega na zbiórce nakrętek od napojów, których sprzedaż wspomoże remont budynku placówki.
Prowadzona jest głównie w placówkach oświatowych, ale może się do niej przyłączyć każdy mieszkaniec miasta, zbierając w swoim domu nakrętki od zużytych butelek plastikowych, po chemii gospodarczej, szamponach, kremach i wszystkich tych produktach, które mają oznaczenie LPDE, HDPE, PE i PP (symbole są umieszczane na spodzie opakowania lub na etykiecie).
Zebrane nakrętki należy dostarczyć do Zakładu Gospodarki Komunalnej, ul. Strzegomska 30, do sekretariatu.



![Rowerowe połączenie Świdnicy z Żarowem coraz bliżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/sciezka-Zarow-Wierzbna-6-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




