Wycięte drzewa przy letnim basenie

Wycięte drzewa przy letnim basenie [FOTO]

12
PODZIEL SIĘ

40 drzew zostało ściętych na terenie letniego kąpieliska przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miejskiego, wycinka została przeprowadzona na mocy zezwolenia wydanego przez starostę. 

O sytuacji zawiadomił jeden z zaniepokojonych mieszkańców Świdnicy. Powód i okoliczności wycinki tłumaczy Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy: Na terenie basenu wycięto 40 sztuk drzew o obwodach pni od 57 cm do 376 cm. Wycinki zostały przeprowadzone w ramach decyzji Starosty Świdnickiego nr 93/2016 z dnia 23.05.2016 roku, zezwalającej na usunięcie, w związku z inwestycją  pn.”Przebudowa basenu odkrytego przy ul. Śląskiej – etap I”. Dwadzieścia siedem drzew było w złym stanie zdrowotnym – spróchniałe, pochylone, posiadające pęknięcia oraz rany po  wyłamanych konarach, zdeformowane korony, ubytki wgłębne, były w części obumarłe. Siedem topól włoskich było w fazie senilnej (starczej, przyp. red.), były to gatunki nierodzime. Pozostałe drzewa oraz krzewy były w dobrym stanie zdrowotnym. W zamian za wycinkę zostaną nasadzone drzewa z gatunku świerk serbski (17 szt.) oraz 142 m2 krzewów z gatunku grab. Miejsce nasadzeń – teren basenu (działka nr 3158, obręb Śródmieście).

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

 • Misza

  Wspaniale i już za 30 lat będziemy mogli posiedzieć w cieniu.
  Gratuluje pomysłu w lecie teraz każdy będzie siedział w 40 stopniowym upale w pełnym słońcu.

  Jestem pewien, że te 40 drzew zostanie należycie zutylizowanych w piecu znajomego.

  • Anna

   Dokładnie tak! Tego właśnie się obawiałam, zero cienia…

  • dziewczonka

   A od kiedy na basen chodzi się żeby posiedzieć w cieniu? Ja raczej chodzę pokąpać się i poopalać, a jak komuś przeszkadza słońce to zawsze może zabrać ze sobą parasol ochronny

   • Anna

    A ja opalać się nie lubię, chodzę z małymi dziećmi. Parasol też ciężko targać ze soba przez całe miasto. Przy 35 stopniach na słońcu nie da się wysiedzieć.

    • dziewczonka

     te drzewa to zostały wycięte po stronie trybun czyli przy głębokich basenach tam raczej Pani z małymi dziećmi nie posiedzi

   • Gosia

    Nie każdy może siedzieć w słońcu ale jak się jest egoistą to właśnie zawsze myśli ,,ja,,

    • dziewczonka

     nie, nie jestem egoistką poprostu logicznie myśląc jak nie wskazane jest mi siedzieć na słońcu to nie idę tam gdzie jest go w nadmiarze, w ogóle wychodzę na słońce w godzinach popołudniowych w kapeluszu lub czapce na głowie z butelką wody w torbie; musi Pani przyznać, że jednak większość ludzi idzie na kąpielisko popluskać się w wodzie i posiedzieć na słoneczku

     • Olga

      Nie przyszło Ci do głowy, ze może ktoś lubi pływać i nie chce z siebie zrobić skwarki w czasie odpoczynku? Az się boję pomyśleć do czego dojdzie przy takim tempie bezmyślności.

  • Krzysztof Czarnecki

   Te śmieci? Je najpierw trzeba wymoczyć w benzynie, żeby chciały się palić.

 • Wiesław

  I tak tam śmierdzi i ludzie leją do wody… Wolę się w rzece w lato pomoczyć.
  Ps. Sprzedam widły do gnoju. Cena do negocjacji.

 • ???

  a zaniedługo znikną przy boisku z trybunami i tez będzi eekstra

 • nmisiek

  I po co to biadolenie? Wycięli bo spróchniałe i groziły zawaleniem. Fajnie jest siedzieć pod drzewkiem którego gałąź spada na głowę? Toby dopiero był wrzask.