Strona główna Sport Lekkoatletyka Rozbiegany Żarów

Rozbiegany Żarów [FOTO]

0

Blisko 300 uczestników stanęło na starcie Żarowskich Biegów Strefowych. Uczestnicy mieli do pokonania dwa dystanse: pięciu i dziesięciu kilometrów. Imprezę zorganizowano z okazji piętnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ”Invest-Park”.

dsc_0948

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów z czasem 30:25,25 triumfował Ukrainiec Oleksii Obokhovskyi. Niespełna dziesięć sekund później na mecie zameldował się wielokrotny mistrz Polski na dystansie 1500 m i 3000 m z przeszkodami Mateusz Demczyszak z Jaworzyny Śląskiej. Trzeci Dmytro Musiałchrnko ukończył rywalizację z czasem 30:54,01. Wśród pań zwyciężyła Anna Ficner ze Złotoryi. Czas najszybszej biegaczki na mecie wyniósł 37:22,45. Na kolejnych miejscach na podium znalazły się: Halyna Shcheensna-Radzikovska (Świdnica) oraz Paulina Wojtanowska (Bielawa).

Najszybszy mężczyzna na dystansie 5 kilometrów linię mety przekroczył z czasem 16:14,63. Paweł Kósek z Tych był lepszy od drugiego Tomasza Sobczyka (Wrocław) o dwie sekundy. Z blisko półtora minutową stratą w Parku Miejskim w Żarowie zameldował się trzeci Dawid Banaś (Kobierzyce). Wałbrzyszanka Sylwia Gardecka nie miała sobie równych w kategorii pań. Czas zwyciężczyni (21:06,99) był o blisko dwie minuty lepszy od drugiej Katarzyny Kality ze Stanowic. Trzecia Monika Demczyszak (Jaworzyna Śląska) osiągnęła rezultat 23:14,41.

W klasyfikacji firmowej zwyciężyli zawodnicy Krause, przed Franc-Textil oraz Invest-Park. Wyłoniono także najlepszych biegaczy gminy Żarów startujących na dystansie 10 kilometrów. Zostali nimi Małgorzata Moczulska, a także Marcin Mann. Nagrodę fair-play za udzielenie pomocy zawodnikowi na trasie otrzymał Artur Dzieciątkowski (Poznań). Żarowskie Biegi Strefowe obfitowały w wiele imprez towarzyszących – pokazy judo, wyścigi rowerowe, nordic walking, czy biegi dzieci i młodzieży.