Strona główna Sport Piłka nożna Przekonujące zwycięstwo w Kątach Wrocławskich

Przekonujące zwycięstwo w Kątach Wrocławskich

0

Po wygranej 5:1 z Formacją Port 2000 Mostki, aktualnym mistrzem III ligi dolnośląsko-lubuskiej, piłkarze Polonii-Stali Świdnica zanotowali kolejne pewne zwycięstwo. Podopieczni Piotra Bolkowskiego pokonali na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4:1.

DSC_9101

Szczególnie groźni byliśmy w pierwszej odsłonie, kiedy to zanotowaliśmy wszystkie cztery trafienia. Strzelanie rozpoczęliśmy w 11. minucie. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę po strzale Kamila Szczygła, ale do tej dopadł Grzegorz Borowy trafiając na 1:0. Kolejne trzy gole były autorstwa Szczygła, który tym samym skompletował hat-tricka w starciu z miejscową Bystrzycą. W 14. minucie pewnie minął golkipera rywali i podwyższył na 2:0. W końcówce pierwszej połowy sfinalizował świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła Mateusza Jarosa, a chwilę później „kropnął” z linii pola karnego. Po zmianie stron tempo spotkania nieco siadło, lecz świdniczanie mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Jeden z nielicznych błędów przydarzył nam się w 72. minucie. Dośrodkowanie z prawej flanki zamknął Grzegorz Pawełek ustalając końcowy rezultat pojedynku.

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Polonia-Stal Świdnica 1:4 (0:4)

Polonia-Stal: Stitou, Marszałek (79′ Ciuba), Salamon, Sudoł, Jaros, Ł. Kot, Morawski (61′ Tobiasz), Pawlak, Szczygieł, Wargin, Borowy