Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal Świdnica – Formacja Mostki (relacja live)

Polonia-Stal Świdnica – Formacja Mostki (relacja live)

0

Przed nami kolejny pojedynek o trzecioligowe punkty. Piłkarze Polonii-Stali Świdnica zmierzą się na własnym terenie z groźną Formacją Port 2000 Mostki znajdującą się w bezpiecznej strefie – na siódmej lokacie w ligowej tabeli. Zapraszamy na relację live z meczu – startujemy o 15.00.

DSC_9925

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Marszałek, Pawlak, Salamon, Jaros, Tobiasz, Filipczak, Szczygieł, Ł. Kot, Wargin, Borowy

Skład Formacji: Kuta, Iwan, Ojikutu, Chałupka, Solarski, Kruszyński, Kramski, Stefanowicz, Zachara, Kaźmierowski, Karmelita

Za moment rozpoczynamy spotkanie

pierwszy gwizdek arbitra

3′ – gospodarze na prowadzeniu, Igor Wargin pakuje piłkę do sieci z najbliższej odległości!

Zawody prowadzi trójka sędziów z Zielonej Góry – głównym Bartosz Rudkowski

Dotychczasowa historia wskazuje Formację jako faworyta meczu. Do tej pory mierzyliśmy się pięciokrotnie – zawsze górą byli Portowcy

8′ – gra toczy się w środkowej części boiska, piłką operują goście, ale zupełnie bez zagrożenia dla bramki strzeżonej dziś przez Bartłomieja Kota

11′ – pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu – Igor Wargin

13′ – żółta dla Solarskiego (Formacja)

16′ – strzałów na bramkę jak na razie jak na lekarstwo, przed momentem udanie piłkę głową zbijał Łukasz Kot, lecz żaden z partnerów nie doszedł do futbolówki

20′ – Chałupka strzela z ostrego kąta na bramkę świdniczan, piłka ląduje w dłoniach Kota

24′ – wychodzimy z kontrą 3 na 2, niestety Borowy niedokładnie zagrywa do Szczygła

26′ – rzut rożny dla świdniczan, dośrodkowuje Filipczak, ale z akcją radzą sobie goście

30′ – Kaźmierowski wykłada piłkę Kruszyńskiemu, ten z 8 metrów mocnym strzałem doprowadza do wyrównania!!

36′ – seria rzutów rożnych Formacji, z sytuacją dobrze radzą sobie nasi defensorzy

38′ – Kruszyński mocno uderzył z 20 metrów – piłka obok prawego słupka bramki Kota

43′ – Pawlak wychodzi sam na sam z Kutą i przegrywa ten pojedynek!

45′ – strzela Kaźmierowski, broni Kot, w odpowiedzi uderza z 16 metrów Szczygieł, a futbolówkę wyłapuje Kuta

koniec pierwszej połowy – remis 1:1

wracamy do gry

Zmiana w Formacji – Mycan za Stefanowicza

47′ – wychodzimy z kontrą 3 na 1 – tylko Wargin chyba wie, co chciał w tej sytuacji osiągnąć

50′ – Borowy wychodzi sam na sam z bramkarzem, dobrze podaje do Tobiasza, a ten na pustą bramkę strzela na 2:1!! Wracamy na prowadzenie w starciu z Portowcami!

52′ – Morawski zastępuje strzelca drugiego gola – Tobiasza

53′ – rzut rożny dla Polonii-Stali – bilard w polu karnym Formacji, lecz w końcu piłka szczęśliwie trafia do golkipera Formacji

54′ – kontra gospodarzy, piłkę po strzale Szczygła trącił bramkarz, ale wskutek dobitki Łukasza Kota był bezradny. Prowadzimy 3:1!!

56′ – trwa natarcie biało-zielonych, oko w oko z bramkarzem znalazł się Jaros, piłka przeleciała jednak nad spojeniem słupka z poprzeczką

58′ – Łuszkiewicz pojawia się na boisku za Pawlaka

61′ – kolejna znakomita okazja Jarosa, bomba z 13 metrów odbita przez bramkarza z Mostek

62′ – Mikołaj Juchacz zastępuje kapitana Marcina Iwana

65′ – Szczygieł mocno uderza nad poprzeczką

Formacja nie ma w drugiej połowie nic do powiedzenia

67′ – strata Marszałka, Kramski decyduje się na strzał, który wyłapuje Kot

69′ – Morawski widzi wysuniętego bramkarza rywali i z połowy boiska decyduje się na strzał – ależ było blisko gola sezonu, piłka o centymetry minęła bramkę!

70′ – Gładysz wchodzi na boiska za Szczygła

75′ – Kuta i Kruszyński oglądają po żółtej kartce

77′ – rzut wolny dla Polonii-Stali, uderzenie Borowego wyblokowany do piłki dochodzi Wargin, ale jest na spalonym

77′ – Ciuba zastępuje Filipczaka

78′ – Piosik pojawia się na boisku za Kaźmierowskiego

83′ – Dawid Juchacz za Zacharę

85′ – długa piłka do Łuszkiewicza, nasz zawodnik przegrywa pojedynek biegowy z bramkarzem Formacji

86′ – Gładysz uderza z 20 metrów, piłkę sparował golkiper Formacji

87′ – to mógł być drugi gol dla Formacji, Piosik strzelił głową minimalnie niecelnie

90′ – Wargin dorzuca piłkę z prawego skrzydła na głowę Borowego, a ten pakują ją w bramce Portowców. Wygrywamy już 4:1!!

90+’ – Michał Morawski pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam – mamy już 5:1!!

koniec meczu – zwyciężamy 5:1!