Strona główna Sport Piłka nożna Derby regionu dla Lechii Dzierżoniów

Derby regionu dla Lechii Dzierżoniów [FOTO]

0

Piłkarze Lechii Dzierżoniów okazali się zaporą nie do przejścia dla ekipy Polonii-Stali Świdnica w meczu 13. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Gospodarze meczu zwyciężyli 3:1, a decydujące dla losów pojedynku momenty wydarzyły się w 65. i 67. minucie gry…

DSC_5385

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania przeciwnika i gry w środku pola. Z czasem inicjatywę przejęli miejscowi, ale nie mieli recepty na sforsowanie świdnickiej defensywy, swoje robił też dobrze dysponowany bramkarz Amin Stitou. W 43. minucie nasz golkiper wyszedł obronną ręką z pojedynku jeden na jednego z Damianem Niedojadem, ale kilkadziesiąt sekund później był już bezradny. Kamil Śmiałowski został sfaulowany na 17. metrze, a sędzia wskazał na rzut wolny. Do piłki podszedł Dawid Domaradzki, świdnicki mur popełnił fatalny błąd rozwierając szyki, a piłkarz Lechii skrupulatnie to wykorzystał strzelając na 1:0.

Gol do szatni nie podłamał świdniczan, którzy wyszli mocno zmobilizowani na drugą część meczu. Podopieczni Marcina Dymkowskiego przejęli inicjatywę szukając swoich szans do zaliczenia trafienia. W 58. minucie piłka podczas oblężenia dzierżoniowskiej bramki dwukrotnie uderzyła w poprzeczkę, ale w końcu w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Patryk Salamon strzelając z główki na 1:1. Wydawało się, że zdecydowanie lepiej prezentujący się w tym fragmencie boju świdniczanie, pójdą za ciosem walcząc o trzy punkty. Niestety w 65. minucie nasza defensywa przysnęła, w polu karnym niekryty został Damian Niedojad pakując futbolówkę do sieci. Dwie minuty później drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dawid Gładysz i jak się okazało – było już po zawodach. Biało-zieloni próbowali atakować ambitnie walcząc o wyrównanie, a Lechiści nastawili się na kontry. Jedna z nich przyniosła powodzenie w 88. minucie i golu Damiana Niedojada na 3:1.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica 3:1 (1:0)

Lechia: Malec, Juraszek, Buryło, Pietkiewicz, Ochota (46′ Stencel), Niedojad, Maciejewski, Śmiałowski, Domaradzki, Słonecki, Brzezicki (61′ Tomkiewicz)

Polonia-Stal: Stitou, Skrypak (33′ Luber), Salamon, Marszałek, Truszczyński, Sowa (71′ Morawski), Gładysz, Borowy, Jaros, Ł. Kot (57′ Kukla), Tarnov

/FOTO: Artur Ciachowski/