Strona główna Sport Piłka nożna Darbor w drugiej lidze!

Darbor w drugiej lidze!

0

Piłkarki III-ligowego Darboru Bolesławice po zwycięstwie 7:0 z Piastem Nowa Ruda awansowały na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek do II-ligi piłki nożnej kobiet. Sukces jest tym cenniejszy, iż kierownictwu drużyny po zaledwie roku istnienia na rynku piłkarskim udało się stworzyć dobry zespół i odnieść tak wymowny sukces, jakim jest awans do wyższej ligi.

darbor1

Od samego początku spotkania Darbor przejął inicjatywę na boisku spychając gości do głębokiej obrony. Choć nasze dziewczyny przeważały w posiadaniu piłki długo nie mogły tego udokumentować zdobytą bramką. Dopiero w 18. minucie licznie około 15-osobowa grupa kibiców mogła się cieszyć z gola, kiedy to najlepsza snajperka Darboru-u Kladiua Kurosz rozwiązała worek  z bramkami w tym meczu. Piast się nieco pogubił i zaczął popełniać coraz więcej błędów tracąc dwa gole w przeciągu dwóch minut. Najpierw Patrycja Figiela wykorzystała rzut karny, a następnie Klaudia Kurosz podwyższyła na 3:0 po dobrej akcji Julii Kowalczyk.

Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się druga połowa, a nasze zawodniczki zaliczyły kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców wpisały się Wiktoria Kudyba i Marta Lewandowska wykorzystując dobre podania kolejno od Dominiki Popasek oraz Wiktorii Kudyby. Po tej bramce fanklub Darboru mógł wreszcie rozwiesić baner z napisem ,,Witamy w drugiej lidze”. Podziałało to elektryzująco na nasze dziewczyny, które odwdzięczyły się kolejnymi bramki. W 54. minucie hat-tricka skompletowała Klaudia Kurosz (to już 6 hat-trick w tym sezonie) po podaniu Kornelii Sekuły, a wynik spotkania na 7:0 ustaliła Paulina Leśniak po indywidualnym rajdzie prawą stroną boiska.