Strona główna 0_Slider Nie mieścisz się? Nie szkodzi, płać!

Nie mieścisz się? Nie szkodzi, płać! [FOTO]

16

– Era Maluchów minęła bezpowrotnie, ale chyba ktoś o tym zapomniał – denerwują się kierowcy, próbując zmieścić swoje auta na miejscach postojowych przy ul. 1 Maja w Świnicy. Jakby nie próbowali – albo zastawia chodnik, albo będą mocno wystawać na jezdnię.

I tak, i tak jest niedobrze. Przepisy łamią nie zostawiając na chodniku co najmniej 1,5 metra szerokości dla pieszych, zastawiając samochodem część jezdni,  także stając inaczej niż pokazują to znaki pionowe i poziome, czyli w poprzek. Jakby nie stanęli, na dodatek muszą zapłacić, bo ulica objęta jest Strefą Płatnego Parkowania.

Do łamania przepisów zmusza kierowców ten, kto wyznaczył miejsca postojowe w niezgodzie ani z poprzednimi, ani z obecnymi przepisami. Wg najnowszego rozporządzenia ministra infrastruktury miejsce postojowe ma mieć wymiary 2,5 na 5 metrów. Miejsca na ul. 1 Maja (od przyszkolnego placu zabaw do ul. Wrocławskiej) mają od 1,9 do 2 metrów szerokości i długość 3 metrów.

 Dlaczego w taki sposób zostały wyznaczone miejsca na ul. 1 Maja? Czekamy na odpowiedź rzeczniczki świdnickiego Urzędu Miejskiego. Zwróciliśmy się również z pytaniem do Komendy Powiatowej Policji, czy nie doszło tutaj do stworzenia realnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi poprzez niewłaściwe wyznaczenie miejsc postojowych przy ruchliwej ulicy.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

 • Siostra Bernadetka

  Prostopadle więcej samochodów się zmieści, znaczy wpłynie więcej pieniędzy.
  Za to prokuratura wspaniałomyślnie ma parkowanie równoległe.

 • Maciej Miłosz

  To niech wystają na ulicę. Co chodnik można zagracać a jezdni już nie? Btw. 1 Maja jest dość szeroka, tam spokojnie można zwęzić pasy, choć nie wiem czy klasa drogi na to pozwala.

 • Krzysztof Czarnecki

  Miejsca postojowe na ul. 1 maja wyznaczono jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Miały urosnąć od tego czasu, jak auta?

  • henryk

   To urosły,bo malowano je w ubiegłym roku.

   • Krzysztof Czarnecki

    Zatoki się powiększyły? Nie znam takiego przypadku. Miejsc jest tyle samo, co było, więc ich rozmiar jest taki sam, jak 25 lat temu.

 • henryk

  Zatoczki są na zaparkowanie wzdłuż jezdni 1 lub 2 samochodów.Miejsce postojowe wzdłuż jezdni musi mieć nie mniej jak szerokość 2.5 m.oraz długość nie mniej jak 6 m.Oznacza to,że z miejsca na 1 samochód osobowy zrobiono 3 miejsca.Pogratulować pomysłu Dyrektorowi Wydziału dróg Maciejowi Glebie.

 • Domino

  Czy miasto musi spełniać oczekiwania buraków w limuzynach z niemieckiego szrotu?To stare miasto. Nikt nie będzie wyburzał i poszerzał. Trzeba myśleć jak się kupuje auto, albo zaparkować wyżej pod marketem.

  • Marcel

   Dziecko, o tej limuzynie możesz tylko pomarzyć… Na wentylki by cie stać nie było co tu dopiero mówić o zakupie i utrzymaniu całości. Nie dorobiłeś się, wolisz siedzieć na etacie? To się zamknij bo jak widzę takie wpisy to naprawdę tracę wiarę w ludzi. Pochwal się czym ty jeździsz….

   • Domino

    Chwalić się autem? Chyba żartujesz! Nie muszę się dowartościowywać w ten sposób.

    • Marcel

     Nowego Jaguara nazwać szrotem z Niemiec… A bogatego właściciela burakiem. Już widzę twoje dowartosciowanie w komunikacji miejskiej. Nie rozumiesz że kogoś może po prostu stać na dobre auto bo w przeciwieństwie do Ciebie chciało mu się zrobić wiele rzeczy których ty w życiu nie zrobiłeś? Dodając takie komentarze sam wychodzisz na buraka:-)

  • Polak

   Co ty człowieku piszesz ma forda mondeo krajowego i co twoim zdaniem najpierw miałem się zapoznać z miejscami parkingowymi a potem podjąć decyzję o zakupie .

   • Marcel

    Nie zagaduj gościa bo mu autobus ucieknie…:-D

 • Pietro

  A kto każe im tam parkować. Jeśli auto się nie mieści jadę dalej i szukam miejsca odpowiedniego do gabarytów. Tak samo można napisać jak będzie wszystko wymiarowe a będzie chciał postawić autobus i co też powiedzieć że za małe?

  • henryk

   To są miejsca dla samochodów osobowych.Gdyby były równoległe do jezdni,to nie byłoby problemu.

 • Obi von Kenobi ;-)

  Kolejny bzdurny artykuł asz. Coś z serii czego by tu sie przyp… jak nie mam czego.
  Mam duży samochód i nie umiem prawidłowo parkować.
  Pewnie wszystko wina BMS , bo przecież nie asz.

  • Polak

   Prawda jest jedna miejsca parkingowe są do dupy i to wszystko o czym tu gadać .