Strona główna Sport Siatkówka Jaworzno okazało się zbyt mocne

Jaworzno okazało się zbyt mocne

0

Siatkarki MKS-u Świdnica nie sprostały w 5. kolejce II ligi zespołowi MCKiS Cargo Jaworzno przegrywając na własnym parkiecie 1:3.

Na początku pierwszego seta świdniczanki wywalczyły trzypunktową przewagę. W miarę upływu czasu powiększały różnicę punktową głownie dzięki wysokiej skuteczności w ataku i dobremu serwisowi. Ostatecznie podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego pewnie wygrały pierwszą partię 25:14. Druga odsłona była już bardzo wyrównana. Obie drużyny na zmianę zdobywały punkty, a  prowadzenie przechodziło „z rąk do rąk”. Jednak w kluczowym momencie seta świdnickie siatkarki popełniły kilka błędów w rozegraniu, co rywal natychmiast wykorzystał wygrywając drugą rozgrywkę 25:23. Trzeci set zaczął się od prowadzenia świdniczanek 5:3. W kolejnych akcjach powiększyły prowadzenie do wyniku 13:6. W tym fragmencie trzeciej partii na uwagę zasługiwał dobry serwis zawodniczek MKS-u i skuteczny blok. Później w szeregi świdniczanek wkradło się rozluźnienie, rywalki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca, wyrywając trzecią odsłonę 25:20. Czwartego seta MKS zaczął od prowadzenia 3:1, jednak przeciwniczki szybko wyrównały. Chwilę później objęły prowadzenie 8:6. W kolejnych akcjach nieznacznie powiększyły dystans punktowy i nie oddały prowadzenia do końca partii wygrywając 25:22, a cały mecz 3:1.

MKS Świdnica- MCKiS Cargo Jaworzno 1:3 (25:14,23:25,20:25,22:25)

MKS: Małodobra, Krusiewicz, Lizner, Bernaciak, Sobolewska, Gancarz, Szczurek oraz Gabryańczyk