Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowa droga

Nowa droga

5

Po dwóch miesiącach budowy oddano do użytku drogę gminną w Burkatowie. Przebudowa odcinka o długości 1,5 km kosztowała gminę wiejską Świdnica ponad 614 tys. zł.

Za wykonanie zadania rekultywacyjnego pn.  „Burkatów droga dojazdowa do gruntów rolnych”  gmina otrzyma dotację celową z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 240 tys. zł.

Inwestycja gminna łączy drogę powiatową Witoszów – Bystrzyca Dolna. Przed przebudową była to droga szutrowa, która nie ułatwiała kierowcom jazd. – Obecnie zakończył się I etap budowy, który obejmował m.in. rozebranie przepustów betonowych, wykonanie nowych przepustów betonowych wraz ze ściankami czołowymi, stabilizację gruntu cementem, wykonanie nawierzchni asfaltowej, oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp oraz utwardzenie poboczy – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy

Nowy odcinek w dużej mierze ułatwi mieszkańcom Burkatowa i okolic dojazd do gruntów rolnych, a samym uczestnikom ruchu skróci dojazd od strony Lubachowa, Bystrzycy Górnej i Burkatowa do Witoszowa Dolnego, Mokrzeszowa i Wałbrzycha.

II etap budowy, którego termin zakończenia planowany jest na koniec listopada br. i  obejmować będzie wykonanie: kanalizacji deszczowej, krawężników, chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej na odcinku ok.200 metrów.

 

Poprzedni artykułJaworzno okazało się zbyt mocne
Następny artykułKrysiak i Gacek po 22. Rajdzie Dolnośląskim