16-letni motocyklista nie żyje

16-letni motocyklista nie żyje [Uzupełnienie]

17
PODZIEL SIĘ

Wczoraj zmarł 16-letni motocyklista, który śmiertelnie potrącił 49-letniego pieszego w Witoszowie Dolnym. Nastolatek walczył o życie na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Wałbrzychu. Przeprowadzona dziś sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastolatka nastąpiła wskutek odniesionych poważnych obrażeń głowy.

1 lipca około godz. 23.15 16-latek jadący bez uprawnień motocyklem marki Suzuki potrącił pieszego na drodze w Witoszowie Dolnym. 49-letni mężczyzna zginął na miejscu. Nastolatek w bardzo ciężkim stanie przewieziony został na oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Wałbrzychu, gdzie walczył o życie.

Czynności wyjaśniające w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Wykonana została sekcja zwłok pieszego oraz oględziny miejsca zdarzenia przy udziale biegłego. Zabezpieczyliśmy monitoring. Pozwala to na przyjęcie jednej rzeczy, że młody człowiek prowadził bez uprawnień motocykl i potrącił mężczyznę poruszającego się po drodze. Na ten moment są to tylko wstępne ustalenia – tłumaczy Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego.

W poniedziałek przeprowadzona została sekcja zwłok 49-letniego pieszego. Z wstępnych ustaleń wynika, że doznał on złamania kończyn dolnych i odniósł poważne obrażenia wewnętrzne, które spowodowały natychmiastowy zgon – informuje Beata Piekarska-Kaleta.

Wczoraj w wałbrzyskim szpitalu zmarł także 16-letni motocyklista. Dziś została przeprowadzona sekcja zwłok. – Wstępnie biegły stwierdził, że śmierć 16-latka nastąpiła wskutek odniesionych poważnych obrażeń głowy – mówi Beata Piekarska-Kaleta.

W sprawie tragicznego wypadku drogowego w Witoszowie Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy poszukuje świadków. – Osoby, które widziały to zdarzenie lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia przebiegu zdarzenia, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy ul. Jagiellońska 23, Wydział Dochodzeniowo – Śledczy ,tel 74 85 82 261 lub 74 85 82 275, w każdy dzień powszedni w godz. 7.30-15.30 lub pod nr alarmowym 997 lub 112 czynnym całą dobę – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

/red./


 • Wiesław

  Współczuję… Kondolencje dla Rodziny zmarłego…

 • Obserwator

  [*]

 • Grzegorz Żarów

  To teraz wypadałoby jeszcze poszukać właściciela jednośladu lub osobę, która Go udostępniła nieletniemu i wziąć Go za łeb.

  • S123

   Jak można pisać takie rzeczy podczas takiej tragedii. Radzę zastanowić się nad swoimi słowami.

   • Grzegorz Żarów

    Radzę samemu się zastanowić.
    Współczuć to można ofierze, a nie sprawcy. Gdyby nieletni nie dostał sprzętu nie zabiłby siebie i pieszego.
    Udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej wymaganych uprawnień – wykroczenie z art. 96 § 1 pkt 2 k.w.

    • Swidniczanin

     Nie dyskutuj z nim – to jest dziecko, które nie może pojąć, że jak się nie ma uprawnień to się nie robi pewnych rzeczy. Z drugiej strony – 16 letni osobnik jest już na tyle rozwinięty, że powinien choć trochę myśleć i wiedzieć, że bez uprawnień nie wolno prowadzić pojazdów. Ze mną w tym wieku nie było takich problemów, choć marzyłem żeby spróbować (NA PLACU z dala od innych) jak się prowadzi samochód ale tato mi nie dał – bo nie umiem, bo nie ma hamulca po swojej stronie i gdybym w coś wypaskudził, to byłby problem. Tutaj nie wiadomo czy ktoś mu to dał, czy może sam sobie wziął bez niczyjej wiedzy.

 • nocnik

  ofiara była bardzo pijana. wiem bo ta osobe prawie dogonilem. pozniej znikla z oczu. prawdopodobnie wyszla na droge glowna

  • Szyszy

   To czemu się z tym nie zgłosisz na policję? Boisz się czegoś? Skoro nie mogłeś dogonić pijanego człowieka, to może sam byłeś pijany…

  • Swidniczanin

   Dziwne, że po sekcji zwłok ofiary nie ma takiej informacji. I po raz kolejny „gdybanie” zamiast konkretów.

  • Agusik

   Kto tego dnia, o tej porze nie był nigdy na ratuszu, nich rzuci kamieniem

 • iras

  Po co szukac swiadkow, oboje nie zyja!!!!
  Sprawiedliwosc !!!!
  To juz nie w naszym wymiarze!! Kto inny bedzie osadzal!!!!

  • Grzegorz Żarów

   Mężczyzna i Mężczyzna = OBAJ (OBYDWAJ).
   Mężczyzna, Kobieta i Dzieci = OBOJE (OBYDWOJE).
   Kobieta i Kobieta = OBIE (OBYDWIE).

   • iras

    Dzieki,poprawiam!

 • Jerzy

  Cokolwiek by nie zrobił i czegokolwiek był przyczyną – szkoda życia tak młodego,
  współczuję Tym, którzy byli blisko niego.

  • Dawid

   a współczucie dla starszego to już nie ???? zginął gówniarz co myślał ze jak ma 16 lat to mu wszystko wolno , kara boska szybko go dopadła i tak powinno byc z każdym kto jeździ szalony bez uprawnień lub na 2 gazach

   • Jerzy

    Panie Dawidzie, każdego życia szkoda – to jak ze zbożem póki nie wzejdzie i dojrzeje to z niego nic nie jest oprócz nawozu. Szkoda szarpać się między sobą i robić sobie wyrzuty. Dwadzieścia lat zajmuje się śmiercią i wypadkami i to co Pan wyrzuca jest słuszne lecz czy to cokolwiek zmieni?

 • domi

  Wszyscy, którym tak bardzo przeszkadza to, że chłopak nie miał uprawnień STANCIE PRZED LUSTREM I ZACZNIJCIE NAPRAWIAĆ ŚWIAT OD SIEBIE, WSZYSCY TACY KRYSZTAŁOWI, NIESKAZITELNI ???? A potraficie tylko cudze błędy komentować, a własnych d*p nie widzicie, bo z tyłu je macie!?
  Nóż w kieszeni się otwiera jak czytam te bzdury. Zanim coś napiszecie, pomyslcie o tym, że wasze dzieci, wnuki też będą miały pasje, hobby i nie wiecie co to będzie. Karma wraca…