Strona główna 0_Slider 16-letni motocyklista nie żyje

16-letni motocyklista nie żyje [Uzupełnienie]

17

Wczoraj zmarł 16-letni motocyklista, który śmiertelnie potrącił 49-letniego pieszego w Witoszowie Dolnym. Nastolatek walczył o życie na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Wałbrzychu. Przeprowadzona dziś sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastolatka nastąpiła wskutek odniesionych poważnych obrażeń głowy.

1 lipca około godz. 23.15 16-latek jadący bez uprawnień motocyklem marki Suzuki potrącił pieszego na drodze w Witoszowie Dolnym. 49-letni mężczyzna zginął na miejscu. Nastolatek w bardzo ciężkim stanie przewieziony został na oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Wałbrzychu, gdzie walczył o życie.

Czynności wyjaśniające w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Wykonana została sekcja zwłok pieszego oraz oględziny miejsca zdarzenia przy udziale biegłego. Zabezpieczyliśmy monitoring. Pozwala to na przyjęcie jednej rzeczy, że młody człowiek prowadził bez uprawnień motocykl i potrącił mężczyznę poruszającego się po drodze. Na ten moment są to tylko wstępne ustalenia – tłumaczy Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego.

W poniedziałek przeprowadzona została sekcja zwłok 49-letniego pieszego. Z wstępnych ustaleń wynika, że doznał on złamania kończyn dolnych i odniósł poważne obrażenia wewnętrzne, które spowodowały natychmiastowy zgon – informuje Beata Piekarska-Kaleta.

Wczoraj w wałbrzyskim szpitalu zmarł także 16-letni motocyklista. Dziś została przeprowadzona sekcja zwłok. – Wstępnie biegły stwierdził, że śmierć 16-latka nastąpiła wskutek odniesionych poważnych obrażeń głowy – mówi Beata Piekarska-Kaleta.

W sprawie tragicznego wypadku drogowego w Witoszowie Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy poszukuje świadków. – Osoby, które widziały to zdarzenie lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia przebiegu zdarzenia, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy ul. Jagiellońska 23, Wydział Dochodzeniowo – Śledczy ,tel 74 85 82 261 lub 74 85 82 275, w każdy dzień powszedni w godz. 7.30-15.30 lub pod nr alarmowym 997 lub 112 czynnym całą dobę – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

/red./


Poprzedni artykułBaxter pilnie szuka domu tymczasowego
Następny artykułRowerzysta potrącony na pasach [Aktualizacja]