Strona główna Sport Siatkówka Wyniki II Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej

Wyniki II Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej

0

Frekwencja podczas drugiej już edycji Świdnickiego Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej jak zwykle dopisała, pomimo iż plażowicze z naszego regionu mieli w tę niedzielę do wyboru aż trzy turnieje: we Wrocławiu, Dzierżoniowie i właśnie w Świdnicy.

Do turnieju organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 14 par męskich i 7 par kobiet. Uczestnicy przyjechali m.in. z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka, Jelcza-Laskowic, Kudowy Zdroju, Żarowa, Modliszowa, Lubina, Jawora i Milicza. W obu kategoriach mecze rozgrywane były tradycyjnie systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, z tym, że panie grały do dwóch wygranych setów – każdy do 15 punktów. Panowie w meczach grali jednego seta do 21 punktów.

Kolejny raz pogoda sprzyjała aż zanadto uczestnikom zawodów, przekraczając 30 stopni i to w cieniu. Mimo tego w wielu spotkaniach zawodnicy i zawodniczki nie oszczędzali się biegając do bardzo trudnych piłek. Na szczęście w odwodzie było świdnickie kąpielisko, z którego dla ochłody skwapliwie korzystali uczestnicy turnieju. W kategorii open-kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła para Paulina Sobolewska i Joanna Rejno z Wrocławia. Na drugim miejscu uplasowały się panie Aleksandra Deptuch i Katarzyna Teodoruk z Jawora. Jedyna świdnicka para Zuzanna Miezgiel i Wiktoria Frankowska zajęły ex aequo 5-6 miejsce. Bardzo wyrównane mecze toczyły się w kategorii open-mężczyzn. Wiele kończyło się na przewagi, zwłaszcza w strefie ćwierć i półfinałowej. Ostatecznie mistrzami Świdnicy w lipcowym turnieju została para Jakub Jaworski i Kacper Pańczyk z Wrocławia, którzy pokonali zespół z Wałbrzycha Radosława Duszę i Wojciecha Gogolę. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Mateusz Linkowski i Paweł Malicki z Wrocławia wygrywając z parą z Żarowa Dorianem Kowalczykiem i Jakubem Dąbrowskim. Honoru Świdnicy broniła para Jakub Popławski i Filip Slatan, którzy zajęli miejsca 7-8 – komentuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Na zakończenie organizator turnieju wręczył czterem parom w obu kategoriach pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sportowych koszulek. Miłym akcentem było też przekazanie na nagrody przez sympatyka plażówki Jerzego Tatarka koszulek-topów z podpisami czołowych polskich siatkarzy plażowych – Dzikowicza, Andrysa, Balcerowicza, Kiernoza, Kądzioła, Ociepskiego. Kolejna i za razem ostatnia edycja siatkówki plażowej w Świdnicy zaplanowana jest na 20 sierpnia.