Strona główna 0_Slider Polonistki mistrzyniami rundy zasadniczej!

Polonistki mistrzyniami rundy zasadniczej!

1

W znakomitym stylu rundę zasadniczą zakończyły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Nasze dziewczyny pokonały na wyjeździe dotychczasowe liderki tabeli Olimpię Jawor 3:0. Biało-zielone kończą rundę zasadniczą na  pierwszej pozycji!

Mecz w Jaworze miał niebagatelne znaczenie dla układu końcowej tabeli grupy B II ligi. Chodzi o ostateczne rozstawienie w fazie play-off, której stawką jest walka o awans do I ligi. Podopieczne trenera Marka Olczyka od początku dały sygnał, że celują w „jedynkę” – czyli awans do play-off’ów z pierwszej pozycji.

Pierwszy set był nieco nerwowy. Rywalki zdobyły kilka punktów z zagrywki i wyszły na prowadzenie. W pewnym momencie znakomicie zaczął funkcjonować jednak blok i wygraliśmy ostatecznie otwierającą partię. Drugi set też dla nas, ale w trzeciej odsłonie oglądaliśmy prawdziwą wojnę nerwów. Gospodynie postawiły bardzo trudne warunki. Mieliśmy grę na przewagi skończoną wynikiem 32:30 dla nas i wynikiem 3:0. Mamy mistrza rundy zasadniczej. Teraz skupiamy się na fazie play-off i meczach z Częstochowianką Częstochowa. Z Jaworem i Opolem wygraliśmy po dwa mecze, z Częstochowianką, która zajęła czwartą pozycję ulegliśmy w dwóch spotkaniach. Nie boimy się rywala, nie mamy żadnego kompleksu Częstochowianki. Zupełnie inaczej gra się na początku sezonu czy rundy rewanżowej, a zupełnie inaczej w decydującym momencie sezonu – komentuje szczęśliwa prezes klubu Grażyna Działowska.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wygraliśmy na wyjeździe 3:0 z liderem tabeli. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół – dodaje trener ekipy Marek Olczyk.

Olimpia Jawor – MKS Polonia Świdnica 0:3 (22:25, 20:25, 30:32)