Strona główna 0_Slider Półmaraton Świdnicki: Na mecie znów najlepsi Kenijczycy!

Półmaraton Świdnicki: Na mecie znów najlepsi Kenijczycy!

4

Pochodzący z Kenii Hillary Kiptum Maiyo zwyciężył w drugiej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Na linii mety okazał się lepszy od swoich reprezentacyjnych kolegów – Roberta Mbithi Wambua i Henry’iego Kemboi.

dsc_2971

W tym roku bieg był znacznie szybszy niż przed rokiem. Zwycięzca dystans 21 kilometrów i 97,5 metra pokonał w czasie 1 godziny, 3 minut i 37 sekund. Mbithi Wambua stracił do zwycięzcy 16 sekund, a trzeci Kemboi już ponad 3 minuty! Najlepszy z Polaków był Arkadiusz Gardzielewski. Zawodnik biało-czerwonych zajął bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji open z czasem 1 godziny, 7 minut i 2 sekund. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji najlepszy okazał się Kenijczyk Abel Kibet Rop, który uzyskał 1 godzinę, 6 minut i 30 sekund.

W kategorii pań również podium zapełniły Kenijki. Najlepsza okazała się Stellah Bersosio Jepngetich (1:16:39), a za nią Christine Oigo Moraa (1:16:55) i Agnes Chebet (1:17:06). To był również szybszy bieg niż przed rokiem. Ostatnio wygrała Agnes Chebet z czasem 1:17:48.

Wkrótce obszerna fotogaleria z trasy i dekoracji zwycięzców autorstwa Artura Ciachowskiego.