Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał 29-letniego mieszkańca Świebodzic winnym pedofilii. Krystian N. od 2007 r. do stycznia 2012 r. wielokrotnie dopuszczał się wobec 12-letniego chłopca czynności seksualnych i doprowadzał go do obcowania płciowego. Oskarżonego sąd skazał również za to, że od 2011 do 2012 roku przez Internet składał propozycje poddania się czynnościom seksualnym 17 – tu małoletnim chłopcom, mieszkającym na terenie całego kraju. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w grudniu ubiegłego roku prokurator rejonowy w Świdnicy. Śledztwo wszczęte zostało na postawie zawiadomienia złożonego przez matkę jednego z chłopców, którym oskarżony za pośrednictwem Skype oraz portalu „Nasza klasa” składał propozycje poddania się lub wykonania czynności seksualnych.
Krystian N. w 2007 roku nawiązał za pośrednictwem Internetu znajomość z mieszkańcem tej samej miejscowości, który był wówczas uczniem 5 klasy szkoły podstawowej. Po pewnym czasie zaproponował chłopcu spotkanie u siebie w domu, gdzie początkowo spędzali czas głównie grając w gry komputerowe. Po zdobyciu zaufania chłopca oskarżony zaczął wykorzystywać go seksualne, w tym doprowadzając do obcowania płciowego.
28.03.2012r. przeprowadzono przeszukanie w miejscu zamieszkania Krystiana N., w toku którego zabezpieczono m.in. dysk twardy jego komputera. Tego samego dnia oskarżony został zatrzymany przez policję.
Poza karą pozbawienia wolności sąd orzekł również wobec oskarżonego umieszczenie po odbyciu kary w zamkniętym zakładzie celem przeprowadzenia psychoterapii zmierzającej do zapobieżenia ponownemu popełnieniu podobnych przestępstw, a także orzekł zakaz kontaktowania się oskarżonego z pokrzywdzonymi.
Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca oskarżonego złożył apelację.

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bohaterow-Getta-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bohaterow-Getta-100x75.jpg)

![Jeździł autem po zamarzniętym zalewie. Kierujący odpowie przed sądem [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/jazda-autem-po-zalewie-2026.01.25-mix-100x75.jpg)
![Odblaski w zasięgu ręki. MOPS zaprasza, policja przypomina [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/odblaski-Swidnica-MOPS-3-100x75.jpg)
![Samochodem po zalewie Witoszówka [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-25-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)