Na świdnickim Rynku i okolicznych uliczkach znów pojawią się stoiska z kolekcjonerskimi monetami, starymi pocztówkami, biżuterią, meblami, porcelanowymi i szklanymi naczyniami, a także innymi różnościami. Zbliża się kolejna Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.
Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości zawita na świdnicki Rynek i okoliczne uliczki w niedzielę, 7 czerwca 2026 roku. Na polowanie będzie można się wybrać w godzinach od około 8.00 do 14.00. Organizatorem giełdy jest Świdnicki Ośrodek Kultury.
Zobacz zdjęcia z majowej giełdy staroci:
/ŚOK, opr. mn/
![Barwny korowód i pyszności na stoiskach. Dożynki Gminy Świdnica w Wilkowie [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/dozynki-gminy-Swidnica-w-Wilkowie-29-sierpnia-2026-8-238x178.jpg)
![Zatargi kibiców, usiłowanie rozboju na dworcu w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/411-374655-238x178.jpg)
![Piłkarze Polonii grają w Ścinawie [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-1-238x178.jpg)
![Zatargi kibiców, usiłowanie rozboju na dworcu w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/411-374655-100x75.jpg)





